Izraelska kompanija „PNF Partners“ želi srebro iz RTB-Bor

Izraelska kompanija „PNF Partners“ izrazila je interesovanje da od Rudarsko-topioničarskog basena (RTB) „Bor“ kupuje srebro i proizvode od srebra, saopštila je borska kompanija. Predsednik „PNF“, čije je sedište u Londonu, Moti Panet i njegov partner Džozef Ernsten, zainteresovani su da kupuju srebro, koje bi za njihove potrebe i po njihovom uputstvu izrađivala Industrija prerade metala iz Majdanpeka, koja posluje u sastavu RTB. Generalni direktor RTB Blagoje Spaskovski ubeđen je da će vrlo brzo doći do rezultata. „Cilj ove poslovne saradnje bio bi prevashodno oživljavanje majdanpečke ‘Zlatare’. Posao sa Izraelcima značio…

Opširnije

Knjaževčani osvojili 4 zlatne medalje, tri pehara i oborili 4 državna rekorda

Na upravo održanom III Balkanskom prvenstvu koje je održano u Sloveniji iz Knjaževačkog Powerlifting kluba za reprezentaciju Srbije, Ujedinjenog Srpskog Powerlifting Saveza nastupilo je troje takmičara. Nikola Piruze je u svojoj kategoriji  juniora do 125 kg. osvojio 1. mesto pri čemu je podigao težinu od 260 kg. i time je postavio novi državni juniorski rekor. Nikola je osvojio i drugo mesto u relativu odmah iza Dalibora Ilijića. Knjaževčanka Jovana Jovanović  osvojila je prvo mesto u kategoriji tinejdžerki od 16 – 17 godina. u bench presu i dead liftu sa opremom podigavši 60 kg. u…