Kampanja “Gradovi bez duvanskog dima”, kojom se ove godine obeležava 31.januar, Nacionalni dan borbe protiv pušenja, počela je 28. januara i trajaće do 2. februara. Brojnim aktivnostima još jednom će se upozoriti na pogubne posledice pušenja i na značaj prevencije. Statistika upozorava da je 12 odsto svih smrtnih slučajeva među starijima od 30 godina povezana sa upotrebom i izlaganjem duvanskom dimu. Duvanski dim sadrži više od sedam hiljada hemijskih jedinjenja, od kojih su mnoga toksične materije a preko sedamdeset ih je kancerogeno.
Prethodni članci
-
Repertoar bioskopa „Zvezda“ od 26. do 30. juna 2026. godine
Repertoar bioskopa „Zvezda“ od 26. do 30. juna 2026. godine Cena ulaznice: 350,00 dinaraUtorak filmski dan:... -
Polufinalni dan na turniru „Za osmeh i radost naše dece – K3“
Turnir 4 na 4 u zaječarskom naselju Kotlujevac pod nazivom „Za osmeh i radost naše dece... -
„Droge danas: postojeći problemi, novi izazovi i inovativni odgovori”
Svake godine, 26. juna, na globalnom, nacionalnom i lokalnom nivou, u mnogim zemljama sveta obeležava se...