Politička platforma „Možemo bolje“ danas je održala još jednu konferenciju za novinare povodom predstojećih lokalnih izbora kako bi predstavila još jedan deo svog programa.
Kako Dragana Rašić, kandidatkinja za gradonačelnicu ističe, njihov osnovni cilj je da se vrati funkcija mesnih zajednica koje treba da budu najneposrednije uključene u komunikaciju između građanstva i vlasti i da deo novca od poreza za imovinu ide samim mesnim zajednicama koje bi taj novac mogle da, zajedno u odlukama sa građanstvom, usmere na rešavanje određenih problematika koje su ključne za građanstvo sa tih teritorija. Njihov program se takođe zasniva i na pomoći porodicama i deci. „Moramo mnogo pažnje da obratimo na osnovnoškolce, predškolske i srednjoškolce naravno. Kada govorimo o predškolcima i osnovnoškolcima vrlo je važno da podstičemo rast i razvoj dece. Kao što znamo, živimo u vremenima u kojima su deca prosto prikovana za kompjutere i tablete i manje se kreću. Podsticanjem sporta i uvođenjem programa sporta za sve, zapravo treba promovisati njihov rast i razvoj i bavljenje fizičkom aktivnošću, a ne a riori samo takmičenje. Taj novac mora biti raspoređen prema potrebama same dece i omogućiti deci da rastu i razvijaju se onako kako je i potrebno.„

Predlažu i da u osnovnim školama budu uvedeni poligoni za razvoj motoričkih sposobnosti, jer bi na taj način osnovnoškolcima ponudili mogućnost razvoja i olakšali rad samim nastavnicima zarad njihove bolje i zdravije budućnosti. „Takođe jedan deo našeg programa odnosi se i na besplatne udžbenike. Ono što smo mi planirali jeste zapravo da krenemo sa nabavljanjem besplatnih udžbenika od prvog razreda, pa onda sukcesivno, dakle, shodno mogućnostima, uvodimo razred po razred kako bismo pokrili čitavu osnovnu školu. Tvrde da je osnovna škola besplatna, a znamo i sami da su knjige i priprema školaraca svakog septembra izuzetno veliki trošak i izuzetno veliki udar na budžet samih porodica i roditelja. Što se tiče srednjih škola, mislim da je vrlo važno da same sekcije ne budu isključivo vezane za školu, već da, u saradnji sa ciljanim sektorom i nevladinim organizacijama, dođemo do toga da putem raznoraznih projekata uspemo da srednjoškolcima ponudimo ono što su njihova interesovanja. Imamo izuzetno talentovanu decu, decu koja žele kvalitetno da potroše svoje vreme, međutim ovaj grad ne nudi ništa. Tu bi takođe posebno pokrili i segment zdravlja samih srednjoškolaca, raditi na preventivi, upoznati ih i sa polno prenosivim bolestima, narkoticima itd.“ – dodaje Rašićeva.

Što se tiče dece sa invaliditetom, ova Platforma se zalaže za uslugu njihovih ličnih pratioca, jer ona takođe imaju potrebe kao i sva ostala deca, samo što ih zadovoljavaju na specifičnije načine. Smatraju da je usluga ličnog pratioca dece sa invaliditetom izuzetno važna, jer će roditeljima koji su najviše angažovani oko njih i vrlo često zanemaruju svoje potrebe, biti ostavljen prostor za slobodno vreme za sebe.