Od Timoka do bina svetskih zvezda

Jedinstvena knjiga „Zvezdani pogled (Kako sam postao Zvezdanac)“ autora Bojana Nikolića, takođe fotografa iz sela Zvezdan kod Zaječara. On donosi priču kakva se retko viđa – iskrenu, duhovitu i emotivnu hroniku jednog nesvakidašnjeg života, viđenu kroz objektiv i srce čoveka koji je sve što jeste – postao iz ljubavi prema muzici, detinjstvu, i autentičnim trenucima.

Knjiga predstavlja neobičan spoj koncertne fotografije – prizori sa nastupa svetskih i domaćih muzičkih zvezda koje je autor beležio tokom godina, i kratkih autobiografskih priča koje vas vode nazad u njegovo detinjstvo: od ribolovačke dozvole, slučajnog pada u Timok, maštanja o letenju, do iskrene ljubavi prema drveću, kafanama, nastupu na Gitarijadi, uživanju ispred prodavnice “Rudar” i ljudima koje je sretao na svom putu ka statusu koncertnog fotografa.

Iako su priče ispričane šarmantnim humorom i toplinom, kroz svaku od njih provejava i doza tihe, suptilne melanholije – onaj osećaj tuge koji dolazi samo kada znamo koliko su dragoceni trenuci koje smo proživeli. Autor nas vodi na intimno putovanje kroz vreme i prostor – od seoskih dana do zadimljenih dvorana i reflektora velikih bina.

Knjiga je posvećena njegovim roditeljima, majci i ocu, kao tihi omaž korenima i vrednostima koje nikada nije zaboravio. Predgovor je napisala renomirana muzička novinarka Jadranka Janković.

Knjiga je namenjena onima koji znaju da se duša oblikuje kroz uspomene, smeh, gubitke, borbu i sanjarenja. Knjiga jednog Zvezdanca – ali i knjiga svakog od nas.

Biografija autora:

Bojan Nikolić Zvezdanac, rođen je u Zaječaru 1981. godine. Odrastao u selu Zvezdan. Gimnaziju u Zaječaru završio je 1998. godine, a sa bendom “Radovan 6” ušao u finale Gitarijade. Bio je član KUD-a IMT Srbija, sa kojim je ostvario tri velike turneje. Koncertnom fotografijom bavi se od 2019. godine. Prvi koncert koji je slikao, bio je nastup benda “Deep Purple”. COVID epidemija, kao i sve ostale, omela ga je u tome da nastavi da fotografiše. Ipak, vraća se u julu 2022. godine i od tada je ponovo aktivan na polju koncertne fotografije. Nedavno je učestvovao na kolektivnoj izložbi rok fotografije pod nazivom „BORn to be wild“, koja je održana u Boru. Izložba je okupila neke od najboljih koncertnih fotografa sa ovih prostora, a njegov rad bio je predstavljen rame uz rame sa najistaknutijim imenima regionalne scene.

Urednik je portala “Neki Rok” i saradnik nekoliko drugih portala.

Prethodni članci