Platforma „Možemo bolje“ održala konferenciju za medije

Politička platforma „Možemo bolje“, odnosno njene predstavnice, Dragana Rašić i Aleksandra Stojanović, danas su održale pres konferenciju u njihovom izbornom štabu.

Cilj konferencije je predstavljanje malog dela programa, i komentarisanje predizbornih uslova. „Ono što je naša politička platforma i naša politička ponuda, jeste da je platforma „Možemo bolje“ osmislila fantastičan način kako da odgovori na potrebe ljudi, i mi smo to nazvali skupom malih pobeda. Radi se zapravo o tome da će funkcioneri koji su na vlasti, biti u stalnom kontaktu sa građanima, slušati ih i pre svega analizirati i beležiti njihove probleme. Zadatak je da se za dve nedelje obiđu sve mesne zajednice na teritoriji grada i sela, odnosno da se saslušaju ljudi i iz grada i sa sela o njihovim problemima. Da se analiziraju i da se napravi jasan detaljan plan sa vrednosnom artikulacijom kada će se koji problem rešavati u zavisnosti od mogućnosti vremenskih uslova i da li je problem veći ili manji. Na taj način, u mandatu koji traje 4 godine, moguće je rešiti 200 malih problema, odnosno ostvariti 200 malih pobeda. Nadam se da ćete nam pokloniti svoje poverenje i da ćemo uspeti u nameri da ovaj grad vratimo u ruke građanima i da građani budu prvenstveno oni koji će se u najvećoj meri pitati o svom sopstvenom životu i o mestu u kome žive.“ – kazala je kandidatkinja za gradonačelnicu, Dragana Rašić.

Aleksandra Stojanović prokomentarisala je i gradonačelnikov apel da ne lepe plakate jer ruže grad. „Apel nam upućuje čovek koji se, kada je bio opozicija, utrkivao sa svojim političkim protivnicima ko će zalepiti više plakata, po paroli „gde god nađeš slobodno mesto, ti plakat zalepi“. Ovo je jedan lako rešiv problem jer, kada prođe izborna kampanja i kada se završe izbori, ti plakati biće prosto sklonjeni i Zaječar će ponovo blistati. Postoje mnogo bitnija pitanja, koja mi kao građani postavljamo sebi kad samo izađemo na ulice Zaječara ili odemo na Kraljevicu da prošetamo, a to je ko je odgovoran za ruženje Kraljevice bungalovima koji, do dana današnjeg, nisu završeni. Šta je sa prostorom namenjenim za održavanje Gitarijade koji 360 i kusur dana zveri prazan i neiskorišćen i nema apsolutno nikakvu primenu. Ko će odgovarati za orezivanje i seču drveća po čitavom gradu? Zar to eliminisanje drvoreda ne spada u narušavanje estetike našeg grada o kojoj toliko govorimo svakodnevno. Kada sva ova pitanja sagledamo i ove postojeće goruće probleme u našem gradu, možemo zaključiti da postoje mnogo bitnije teme koje, ne samo da ruže ovaj grad, već ga sistematski uništavaju.

Prethodni članci