Aleksić pregazio Midžor

I nakon šestog kola u Zaječarskoj okružnoj ligi fudbaleri FSU Kraljevice još uvek ne znaju za poraz. Danas je na pomoćnom terenu br. 1 na Kraljevici savladana ekipa Midžor iz Kalne koja je odlično startovala i nalazi se na visokom četvrtom mestu. Maksimalan učinak i 18 osvojenih bodova na startu prvenstva je dovoljan pokazatelj da izabranici Jugoslava Prvulovića uveliko razmišljaju o ulasku u veći rang tj. Zonu „Istok“. Kako sada stoje stvari borba će se voditi sa ekipom Trebič iz Sokobanje koja takođe ima svih šest pobeda. Duel te dve ekipe zakazan je za 12. novembar a domaćin će biti FSU Kraljevica u Zaječaru.

FSU Kraljevica

Danas su domaći igrači FSU Kraljevice bili bolji rival i ispratili goste iz Kalne sa pet golova u mreži ali sam start utakmice to nije nagoveštavao jer su igrači Midžora u prvih 15 minuta propustili dve stopostotne šanse preko iskusnog Danijela Živkovića. Njegov šut iz šesnaesterca u 13. i 15 minutu fenomenalnim odbranama je zaustavio golman domaćih Mladen Miladinović. Ali tako to biva u fudbalu nakon propuštenih prilika sledi kazna. U 19. minutu neoprezan je bio štoper gostiju Milan Milivojević i u kaznenom prostoru igrao rukom što je sudija Aleksandar Milosavljević iz Knjaževca okarakterisao kao najstrožu kaznu. Loptu je na belu tačku postavio Nikola Aleksić i mirnim udarcem savladao golmana Slobodana Hristova za vođstvo zaječaraca. Do isteka prvog dela igre uglavnom se borba vodila na sredini terena bez prilika za promenu rezultata.

FK Midžor (Kalna)

U drugom poluvremenu prava dominacija fudbalera FSU Kraljevice. Igrao se 53. minut kada je Stefan Radović odlično izveo korner sa desne strane a najviši u skoku je bio Nikola Aleksić koji se ponovo upisao u listu strelaca i povećao vođstvo svog tima na 2:0. U 65. minutu Nikola Aleksić postiže het-trik na odličnu asistenciju Kevina Shaffera koji već drugu sezonu sjajno igra u Zaječarskoj okružnoj ligi. Upravo je Kevin Shaffer, internacionalac iz Austrije, u 80. minutu ukrao loptu Lazaru Ranđeloviću i postigao četvrti gol za FSU Kraljevicu. Tačku na današnji meč stavio je jedan od najboljih pojedinaca u redovima zaječaraca Stefan Radović u 85. minutu prelepim golom sa tridesetak metara.

Detalj iz igre

FSU KRALJEVICA – MIDŽOR 5:0 (1:0)

ZAJEČAR: Pomoćni teren br. 1 na Kraljevici. Gledalaca: 70. Glavni sudija Aleksandar Milosavljević (Knjaževac), pomoćnici: Aleksandar Trandafilović (Knjaževac) i Marko Mihajlović (Zaječar). Strelci: Nikola Aleksić u 19., 53. i 65. minutu, Kevin Shaffer u 80. i Stefan Radović u 85. minutu (FSU Kraljevica). Žuti kartoni: Danijel Živković (Midžor), Kevin Shaffer i Stefan Radović (FSU Kraljevica).

FSU KRALJEVICA: Mladenović, Ćosić, Radović, Dinić, Aleksić (Radanović), Žikić (Tasev), Brkić, Gligorijević (Denić), Pavlov, Jelenković, Shaffer.
MIDŽOR: Hristov, Milošević, Bogdanović (Jovica Milivojević), Milan Milivojević, Milić, Živković, Stevanović (Marko Milivojević), Todorović, Ranđelović, Tošić (Veljković), Cvetković