Borani nakon boljeg izvođenja penala osvojili zlato na turniru „Avnoj 2019“

Sinoć je u zaječarskom naselju Kraljevica završen 18. Tradicionalni turnir u mini-fudbalu „Avnoj 2019“. Poslednjeg dana ovog najmasovnijeg turnira u Timočkoj krajini publika je mogla da vidi osam veoma zanimljivih utakmica u seniorskoj konkurenciji. U prvoj polufinalnoj utakmici Fortuna iz Bora bila je bolja od ekipe Auto škola „Lena“ 1 dok je u drugoj Auto škola „Stop“ pobedila ekipu Caffe Palas. U utakmici za treće mesto ekipa Caffe Palas bila je bolja od ekipe Auto škola „Lena“ 1. Nakon intoniranja srpske himne „Bože pravde“ počelo je veliko finale između zaječarske ekipe Auto škola „Stop“ i Fortune iz Bora. U regularnom toku utakmice bilo je 1:1 i ako su zaječarci na poluvremenu vodili 1:0. Nakon produžetka od četiri minuta nije došlo do promene rezultata tako da je usledilo izvođenje penala. Publika je svo vreme bila uz zaječarce ali su borani bili smireniji i pobedili na penale 3:2. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Aca Trifunov iz ekipe Auto škola „Stop“.