Dijaspora iz Austrije sve više razmišlja da investira u Srbiju. Kamate na štednju, čak i u razvijenim zemljama, toliko su niske da se više ne isplati držati pare u bankama, pa naši ljudi planiraju da novac koji su zaradili ulože u zemlju iz koje su potekli, spajajući tako želju da pomognu svom kraju i da nešto zarade. Borislav Kapetanović, predsednik Zajednice srpskih klubova u Austriji, kaže da Srbiji nedostaju konkurentnost i poverenje onih koji žele da investiraju. Ljude iz dijaspore najviše je zanimalo u kakvom su stanju firme u restrukturiranju, fabrike tekstila i kože, ali i rudnici u Boru i Majdanpeku. Mada su pokazali interesovanje i za razvoj turizma.
Prethodni članci
-
Na ovogodišnjoj Glumijadi u Beogradu Dečiji centar Zaječar učestvovao sa predstavom „Neću da odrastem“
Dečiji centar Zaječar učestvovao je na ovogodišnjoj Glumijadi u Beogradu, festivalu dečjeg i omladinskog dramskog stvaralaštva,... -
Izložba „Zvuci drugog vremena“ večeras u Radul-begovom konaku u Zaječaru
Izložba „Zvuci drugog vremena“ biće održana u ponedeljak 8. juna u Radul-begovom konaku u Zaječaru. Na... -
Milena Ćirić i Ana Veličković izvešće dela P. I. Čajkovskog, M. Ravela, i E. Griga večeras na festivalu umetničke muzike
U nastavku Prvog festivala umetničke muzike „Zaječarsko muzičko proleće”, večeras će od 20 sati, na sceni...