Fudbaleri Timočanina četvrti put zaredom osvojili Kup FSZO

Fudbaleri knjaževačkog Timočanina su i četvrti put zaredom osvojili Kup Fudbalskog saveza zaječarskog okruga. Danas su na Gradskom stadionu u Boljevcu pobedili zaječarski Timok 1919 rezultatom 1:0. Jedini gol na meču postigao je Matija Petrović u 30. minutu nakon centaršuta sa desne strane.

Knjaževčani su bolje otvorili utakmicu ali su nakon postignutog golausporili ritam i predali loptu protivniku. Fudbaleri Timoka 1919 su u drugom poluvremenu imali potpunu inicijativu, stvarali šanse ali nisu uspeli da izjednače. Najbolju priliku zzaječarci su imali u 53. minutu kada je sudija Danijel Zlatanović iz Ćuprije pokazao na belu tačku nakon igranja rukom Luke Petrovića u svom šesnaestercu. Snažan udarac Uroša Nikolića sa jedanaest metara zaustavila je prečka.

Pehar kapitenu Timočanina Vladimiru Stojadinoviću uručio je Dušan Spasić predsednik Fudbalskog saveza Zaječarskog okruga a prelazni pehar osvajaču Kup-a predao je Milorad Miki Vučković, predsednik Fudbalskog saveza Grada Zaječara i predsednik FK Timoka 1919.