Goleada na „Grbavici“

Kombinovani sastav zaječarskog Timoka 1919, odigrao je danas i treću kontrolnu utakmicu u okviru priprema za nastavak sezone i odbranu titule u Zoni „Istok“. Na popularnoj „Grbavici“ ili tačnije pomoćnom terenu br. 1 odmerili su snage sa ekipom FSU Kraljevice, člana Zaječarske okružne lige, a pedesetak ljubitelja fudbala moglo je da vidi čak 10 golova. Treneru Miroslavu Šinkiju Nikoliću na klupi je pomagao Igor Slović, trener kadeta Timoka 1919, koji je seniorskom timu priključio devet mladića iz kadetskog pogona koji su danas faktički debitovali za prvi tim.

U prvih 15. minuta igre ekipa FSU Kraljevice je već vodila sa 2:0, golovima Stefana Radovića i Vladana Cvetkovića. Ne dugo zatim Rastko Nikolić je postigao dva brza gola i izjednačio na 2:2. Matea Rangelov je doveo Timok 1919 u vođstvo od 2:3 a Stefan Radović se ponovo upisao u strelce i izjednačio na 3:3, što je bio i konačan rezultat prvog dela ovog prijateljskog meča.

Na startu drugog poluvremena brzonogo desno krilo FSU Kraljevice, Vladan Cvetković je lepim golom doveo svoj tim u vođstvo od 4:3 a napadač Timoka 1919, Nenad Stamenković je volej udacem sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu Mančića i po treći put izjednačio rezultat na današnjoj utakmici. Od 60. minuta trener Igor Slović je na teren uveo devetoricu kadeta koji su izdominirali u svim segmentima igre tako da su golovima Nikole Tošića i Aleksandra Ilića iz penala preokrenuli rezultat u svoju korist za konačnih 4:6.

FSU KRALJEVICA – TIMOK 1919 4:6 (3:3)

ZAJEČAR: Pomoćni teren br.1 na Kraljevici. Gledalaca: 50. Sudija: Trailović (Zaječar). Strelci: Stefan Radović 2, Vladan Cvetković 2 (FSU Kraljevica), Rastko Nikolić 2, Matea Rangelov, Nenad Stamenković, Nikola Tošić i Aleksandar Ilić (Timok 1919).

FSU KRALJEVICA: Mančić, Brkić, Jelenković, Dinić, Pavlović, Gligorijević, Shaffer, Ilić, Cvetković, Radović, Aleksić. Igrali su još: Zdraveski, Todorović, Ignjatović, Pavlov, Petrunović i Antić.
TIMOK 1919: Dubljević, Bogojević, Milosavljević, Milojić, Ranđelović, Zdravković, Božić, Rangelov, A. Ilić, R. Nikolić, Stamenković. Igrali su još: Cvetković, Pajkić, Brdarac, Tošić, Božinović, Todorović, Milkov, Vidanović i Sandulović.