Het-trik Rastka Nikolića protiv SFS Borca u 13. kolu Prve kadetske lige

Kadeti zaječarskog Timoka su danas na terenu broj 2 na Kraljevici više nego zasluženo pobedili vršnjake iz ekipe SFS Borac u okviru 13. kola Prve kadetske lige Regiona istočne Srbije. Puleni trenera Miroslava Nikolića Šinkija su današnji meč odigrali na visokom nivou i zabeležili deveti trijumf u jesenjem delu prvenstva. Gosti iz Paraćina su pokazali dobru i borbenu igru ali nisu mogli da odole napadima domaćina.

Na startu utakmice obe ekipe su krenule bojažljivo bez pravih prilika za gol. Igralo se uglavnom na sredini terena, između dva šesnaesterca, sve do 22. minuta kada je Andrija Antunović odlično izveo korner sa desne strane a igrač SFS Borca Matija Kovačević u skoku igrao rukom, što je sudija Marko Mihajlović okarakterisao kao najstožu kaznu. Nisu imali primedbe gostujući igrači na sudijsku odluku a siguran sa bele tačke bio je kapiten Timoka Rastko Nikolić za vođstvo od 1:0. Samo dva minuta kasnije Mihajlo Todorović je na svojoj polovini dodao kratak pas do Veljka Milojkovića ali se Nikola Milojić izborio za loptu, odigrao dupli-pas sa Aleksandrom Ilićem i uposlio Rastka Nikolića koji je u ovakvim situacijama „jedan na jedan“ neprikosnoven 2:0. Nakon samo pola sata igre, tačnije u 28. minutu bilo je 3:0 za Timok i praktično je rešeno pitanje pobednika na meču. Veljko Milojković je oborio Aleksandra Ilića na nekih 40-tak metara sa leve strane. Loptu je u srce šesnaesterca ubacio Lazar Đurđevac a najspretniji je ponovo bio Rastko Nikolić i postigao svoj treći pogodak za konačnih 3:0.

Sledeću utakmicu kadeti Timoka igraju narednog vikenda protiv Dubočice u Leskovcu koja je nakon 13 odigranih kola na poslednjem mestu na tabeli.

Rastko Nikolić – trostruki strelac

TIMOK 1919 – SFS BORAC 3:0 (3:0)

ZAJEČAR: Sportski centar na Kraljevici – teren broj 2. Gledalaca 50. Glavni sudija Marko Mihajlović (Zaječar), pomoćnici Dušan Stojadinović i Dušan Đorđević. Strelac Rastko Nikolić u 22., 24. i 28. minutu za Timok 1919. Žuti kartoni: Lazar Đurđevac (Timok 1919). Crveni kartoni: Tadija Vučić (SFS Borac) i Luka Mihajlović (FK Timok 1919).

TIMOK 1919: U. Đurđevac, B. Živić (Trajković), Colić, Milojić (Zdravković), Kuzmanović (S. Živić), L. Đurđevac, Bogojević (O. Mihajlović), Antunović, Ilić (Ivković), Nikolić, Todorović (L. Mihajlović)
SFS BORAC: Jovičić, Vučić, Matić (Vuletić), Miljković, Mladenović, Todorović, Simonović (Petković – Mihajlović), Kovačević, Stanković, Milojković, Šteković (Timotijević)