Ministarka energetike Zorana Mihajlović i ministar rudarstva Milan Bačević su, povodom obeležavanja Dana rudara, juče posetili RTB Bor. Ministarka Mihajlović je u Brestovčkoj banji, gde RTB Bor proslavlja Dan rudara, a ujedno i 110 godina kompanije i 160 godina od početka rudarstva u Srbiji, najavila da će sledeće godine biti završena nova topionica bakra i fabrika sumporne kiseline u RTB-u Bor. Mihajlovićeva je rekla da će lično nadgledati i pratiti izgradnju. Prema njenim rečima, RTB Bor je pokazao u proteklih nekoliko godina kako može biti uspešna i efikasna kompanija. Bačević je čestitao praznik svim rudarima i rekao da je Bor okosnica budućeg razvoja srpske privrede. Mihajlovićeva i Bačević su uručili tradicionalnu nagradu „Inženjer Šiftek“ najistaknutijim inženjerima. Privredna komora Srbije uručila je generalnom direktoru RTB Bor Blagoju Spaskovskom nagradu za postignute rezutate i unapredjenje privrede.
Prethodni članci
-
Tempo Naxi Radio vikend specijal: Borba polova
Ovog vikenda samo na Tempo Naxi radiju muškarci i žene pevaju naizmenično! Borba polova samo na... -
Zbog rekonstrukcije Železničke ulice obustava saobraćaja naredna tri meseca
Zbog rekonstrukcije Železničke ulice (od ul. Beogradske do ul. Opatijske) u Zaječaru od sutra (12. juna)... -
XXIV „Dani Adama Bogosavljevića“ za vikend u Koprivnici
U Koprivnici kraj Zaječara u nedelju, 14. juna, biće održani 24. „Dani Adama Bogosavljevića“. U kulturno-umetničkom...