OFK 019 za nijansu bolji od Tanaska Rajića

Sjajna fudbalska predstava viđena je danas u Zaječaru na terenu kod spomenika „Ljubi Didiću“. U derbiju 22. kola zone „Istok“ sastali su se zaječarski OFK 019 i ekipa Tanasko Rajić iz Pirota. Zaječarci su bili za nijansu bolji i organizovaniji tim i savladali piroćance rezultatom 2:1. Meč je krenuo sa puno šansi i puno promašaja na obe strane. Prvo su zapretili domaći igrači u 3. minutu kada je levi bek Marko Jelenković pogodio prečku a pet minuta kasnije brzonogi napadač Lazar Konić je u situaciji „jedan na jedan“ šutirao preko gola. Oslobodili su se piroćanci pritiska domaćina i već u 18. minutu na odličnu asistenciju Nikole Vasića napadač Luka Ignjatović šutirao je preko gola. Slična situacija desila se u 24. minutu kada je na dodavanje mladog Veljka Filipovića jedan od najboljih pojedinaca gostiju Nikola Vasić sa 7-8 metara šutirao preko prečke. Taman kada se činilo da će se na odmor otići bez golova na scenu stupa najbolji pojedinac današnjeg meča Nemanja Jovanović koji na dodavanje Vaska Manojlovića šalje loptu u mrežu golmana Bobana Gogova.

OFK 019

Ništa manje uzbuđenja nije bilo ni u drugom poluvremenu. Gosti su u 57. minutu izjednačili na 1:1 preko rezerviste Aleksandra Mančića koji je odlično ispratio prodor i centaršut Vladimira Matejića sa leve strane. Nisu se piroćanci dugo radovali jer je Nemanja Jovanović samo dva minuta kasnije ponovo matirao golmana Gogova na odlično dodavanje Lazara Konića. Igrao se 62. minut kada je Nemanja Petrović bio neoprezan i u svom šesnaestercu igrao rukom. Sudija Nenad Đorđević iz Bora je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Propisno se obrukao kapiten gostiju Stefan Ćirić koji je sa jedanaest metara šutirao preko gola golmana Milana Nikolića. Do isteka 90-tog minuta igrači trenera Igora Slovića su u potpunosti kontrolisali meč i zasluženo slavili pobedu. Gosti iz Pirota ovim porazom polako gube trku za lidersku poziciju sa negotinskim Hajduk Veljkom koji je danas na svom terenu pobedio Senjak rezultatom 3:1 i ima 9 bodova više.

Nemanja Jovanović (dvostruki strelac)

OFK 019 – TANASKO RAJIĆ 2:1 (1:0)

ZAJEČAR: Teren kod spomenika „Ljubi Didiću“. Igrano bez prisustva publike. Sudija Nenad Đorđević (Bor), pomoćnici Dušan Jakovljević (Negotin) i Nikola Jakovljević (Negotin). Strelci: Nemanja Jovanović u 43. i 59. minutu za OFK 019 i Aleksandar Mančić u 57. minutu za Tanasko Rajić. Žuti kartoni: Lazar Konić, Nenad Pašić, Nemanja Petrović, Predrag Pavlović (OFK 019), Vladimir Matejić, Miloš Pejčić i Nikola Vasić (Tanasko Rajić).

OFK 019: Milan Nikolić, Petrović, Jelenković, P. Mladenović, Jonović (Pavlović), Konić (Mitrović), Bućin, N. Jovanović, Miloš Nikolić (N. Mladenović), Manojlović (D. Jovanović), Pašić
TANASKO RAJIĆ: Gogov, Nikolić, Filipović, Ćirić, Pejčić, Krstić, Petrović, Vasić, Ignjatović, Matejić, Pešić (Mančić)