Osma pobeda Kraljevice uz jak otpor Omladinca

Ekipa iz Grezne pružila je jak otpor “vukovima“ sa Kraljevice u okviru 8. kola Zaječarske okružne lige. Tim izabranika trenera Jugoslava Prvulovića slavio je rezultatom 2:1 i tako upisao osmu vezanu pobedu. U 10. minutu hladan tuš za domaće. Brzonogi Nemanja Mitić odlično reaguje i šalje loptu u nebranjeni deo mreže golmana Stanojkovića – 0:1.

Radost gostiju nije dugo trajala jer je samo šest kasnije Kraljevica stigla do izjednačenja. Nakon izblokiranog šuta Žikića lopti je najbliži bio Aleksić koji hladnokrvno šalje loptu u gol rivala – 1:1. U 32. minutu Marko Žikić postiže prelep pogodak iz slobodnog udarca za vođstvo domaćih – 2:1.

Kraljevica je do kraja prvog dela igre imala još nekoliko ozbiljnih prilika gde izdvajamo pogođenu prečku Stefana Radovića ali je mreža gostiju ostala netaknuta do poslednjeg sudijskog žvizduka. U 55. minutu golman domaćih Aleksandar Stanojković odlično reaguje nakon stopostotne prilike koju ne koristi napadač Mitić pa su nova tri boda ostala podno Kraljevice.

U narednom kolu FSU Kraljevica gostuje u Podgorcu ekipi Malinika dok Omladinac na svom terenu dočekuje drugoplasirani Trebič iz Sokobanje.

FSU KRALJEVICA – OMLADINAC (Grezna) 2:1 (2:1)

ZAJEČAR: Pomoćni teren na Kraljevici. Gledalaca: 80. Glavni sudija: Aleksa Zdravković (Sokobanja). Strelci: Aleksić u 16. i M. Žikić u 32. minutu (FSU Kraljevica) i Mitić u 10. minutu (Omladinac)

FSU KRALJEVICA: Stanojković, Ćosić, A. Gligorijević, R. Žikić, Brkić, Milijić (od 60. Radanović), M. Gligorijević (od 85. M. Milenović), Radović, Aleksić, Čikarić (od 60. Denić), M. Žikić (od 80. Tasev)
OMLADINAC: Gajić, Milošević, Milojić, Jovanović, Stevanović, Mirosavljević, Mladenović, Dimitrijević, Mitić, Đorđević, Stojanović