Peti uzastopni poraz Timoka a sedamnaesti od početka prvenstva u Srpskoj ligi „Istok“

Fudbaleri Timoka 1919 ostvarili su danas peti uzastopni poraz, odnosno sedamnaesti od početka prvenstva u Srpskoj ligi „Istok“. Jagodina je bila bolja i na svom terenu pobedila minimalnim rezultatom 1:0. Zaječarcima ovaj meč nije imao rezultatski značaj jer su još u prošlom kolu, nakon poraza od Topličanina (0:3) na svom terenu, teoretski izgubili šansu za opstanak i zvanično ispali iz lige. Od naredne sezone na Kraljevici će se gledati mečevi Zone „Istok“, ukoliko ne dođe do nekog preokreta koji i nije previše vezan za fudbal i sportske rezultate ostvarene na terenu.

Na današnjoj utakmici u Jagodini domaći igrači su tokom celog prvog poluvremena imali blagu inicijativu ali osim pogođene prečke u 12. minutu igre nisu ozbiljnije ugrozili gol golmana „Timoka 1919“ Aleksandra Jovanovića. U drugom delu meča viđen je sličan odnos snaga na terenu ali se uglavnom igralo između dva šesnaesterca sve do 83. minuta kada je dvadesetogodišnji Danijel Ranđelov nakon lepe akcije sa desne strane iz blizine zatresao mrežu zaječaraca i doneo minimalnu pobedu svom timu.

U predposlednjem kolu, narednog vikenda, Timok 1919 dočekuje Radnički iz Svilajnca dok će poslednju prvenstvenu utakmicu u Srpskoj ligi „Istok“ odigrati 11. juna u Vlasotincu protiv ekipi Vlasine.

GFK JAGODINA – TIMOK 1919 1:0 (0:0)

JAGODINA: Gradski stadion u Jagodini. Gledalaca: 100. Glavni sudija: Milan Turanović (Kladovo), pomoćnici: Vladimir Ljubomirović (Bor) i Marko Ilić (Niš). Strelac: Danijel Ranđelov u 83. minutu (GFK Jagodina). Žuti kartoni: Aleksandar Ilić, Nikola Milojić, Nemanja Zdravković (Timok 1919) i Dragan Ignić (GFK Jagodina).

GFK JAGODINA: Kovačević, Đorđević, Galić (Nedeljković), Gajić, Cmiljanić, Bogdanović (Trajković), Ignić, Kocić (Marković), Kostić, Ranđelov, Radmanović
TIMOK 1919: Jovanović, Cvetković, Ivetić, P. Petrović (Kuzmanović), L. Petrović, Antunović (Zdravković), Jeremić (milojić), Ilić, Tričković, Nikolić, Denić