Pobedom u Kladovu fudbaleri Timoka 1919 osigurali titulu jesenjeg prvaka

Fudbaleri Timoka 1919 pobedili su ekipu Brodoremont u Kladovu rezultatom 0:3 i dva kola pre kraja jesenjeg dela prvenstva osigurali titulu jesenje prvaka Zone „Istok“. Zaječarci su dominirali tokom cele utakmice a na poluvremenu su imali prednost od 0:1. Nakon kornera napadač Timoka Nenad Stamenković je postigao gol glavom u 32. minutu.

Rezervista Nikola Stanojević je za samo 12 minuta provedenih na terenu naterao golmana domaćih Lazara Falčića da dva puta vadi loptu iz mreže. Prvi put u 84. minutu a drugi put u 87. minutu za konačnih 0:3.

Narednog vikenda u predposlednjem kolu jesnjeg dela prvenstva a poslednjem na Gradskom stadionu pod Kraljevicom u Zaječaru, fudbaleri Timoka 1919 dočekuju ekipu Rtanj iz Boljevca. Utakmica se igra u subotu 11. novembra a početak je u 13:30 sati.