Školarci su najugroženiji učesnici u saobraćaju, zato se saobraćajna azbuka uči od najranijeg detinjstva. Pažljivkova pravila i crtani filmovi u kojima je maskota kampanje “Pažnja sad” – popularni Pažljivko glavni junak, distribuirani su školama. Cilj kampanje, koju sprovode ministarstva saobraćaja i prosvete u saradnji sa Agencijom za bezbednost saobraćaja, a koja je juče počela u Zemunu, jeste povećanje bezbednosti najmlađih u saobraćaju. U kampanji „Pažnja sad“, organizovanoj u 50 najugroženijih gradova u Srbiji , učestvovaloje do sada oko 10.000 mališana. U toku ovogodišnje kampanje popularni Pažljivko družiće se sa zaječarskim školarcima 24.septembra.
Prethodni članci
-
Turnir „Za osmeh i radost naše dece – K3“ RASPORED za utorak i sredu
Juče je u zaječarskom naselju Ključ 3 zvanično počeo Turnir u fudbalu 4 na 4 „Za... -
III sednica Skupštine grada Zaječara zakazana za sredu 17. jun
III SEDNICA SKUPŠTINE GRADA ZAJEČARA Republika SrbijaGRAD ZAJEČARSKUPŠTINA GRADA ZAJEČARAI broj: 060-75/20263. jun 2026. godineZ a... -
FK Bor 1919 se vraća na staze stare slave
Na jučerašnjoj fudbalskoj utakmici u Boru između FK Bora 1919 i Vlasine, Miloš Mitrović potpredsednik FS...