U Zaječaru će naredne godine biti otvorena fabrika Aptiv, rekao je danas gradonačelnik Zaječara Boško Ničić, pošto je potpisan Memorandum o razumevanju. Memorandum su potpisali, u ime Vlade Srbije, ministar privrede Goran Кnežević, dok je to u ime grada Zaječara, učinio gradonačelnik Ničić. Prvi čovek grada na Timoku je ovim povodom izjavio da je ovde dolazak pomenute kompanije od nacionalnog interesa, kao i da su zarad toga, tokom proteklih meseci, veliku pomoć pružili ljudi iz Republike, na čelu sa predsednikom Vučićem. Najave su da će početak izgradnje fabrike početi krajem marta 2020. godine, a obuka prvih radnika u drugoj polovini januara naredne godine, u prostoru fabrike „Timočanka”, bivšeg Inkubator centra. Izgradnja fabrike će biti u industrijskoj zoni zapad kod trafo – stanice na putu Zvezdan – Zaječar, na površini od oko 6 hektara. Кako se ovom prilikom moglo čuti, očekuje se da u završnoj fazi u fabrici, bude zaposleno oko 2000 radnika. Ničić je još dodao, da će za obuku radnika, biti otvorene kancelarije u Boru, Кnjaževcu i Negotinu, kao i dve kancelarije u Zaječaru, gde će radnici moći da se prijavljuju. Prijavljivanja će biti i u Nacionalnoj službi za zapošljavanje, te će svako ko se prijavi biti evidentiran.
Prethodni članci
-
Tempo Naxi Radio vikend specijal: Borba polova
Ovog vikenda samo na Tempo Naxi radiju muškarci i žene pevaju naizmenično! Borba polova samo na... -
Zbog rekonstrukcije Železničke ulice obustava saobraćaja naredna tri meseca
Zbog rekonstrukcije Železničke ulice (od ul. Beogradske do ul. Opatijske) u Zaječaru od sutra (12. juna)... -
XXIV „Dani Adama Bogosavljevića“ za vikend u Koprivnici
U Koprivnici kraj Zaječara u nedelju, 14. juna, biće održani 24. „Dani Adama Bogosavljevića“. U kulturno-umetničkom...