Preokret FSU Kraljevice za istorijsku pobedu

Za vikend je na pomoćnom terenu Gradskog stadiona pod Kraljevicom u Zaječaru u okviru 2. kola Zaječarske okružne lige, novoformirani klub FSU Kraljevica odigrao prvu zvaničnu utakmicu pred svojim navijačima, a rival im je bila ekipa Velike Jasikove. Po kišovitom i veoma hladnom vremenu za ovo doba godine, utakmica je protekla u zanimljivoj i neizvesnoj igri do poslednjeg  sudijskog zvižduka. Viđeno je pet efektnih pogodaka, tri u mreži gostiju, a pogodak manje u mreži domaćina, za prvu radost u kratkoj istoriji kluba (3:2). Najbolji akter susreta bio je dvostruki strelac Marko Žikić, Timokovo dete koje je prošlo sve mlađe selekcije. Pre početka susreta svi prisutni na igralištu minutom ćutanja odali su počast nedavno preminulom  Nikoli Joviću, velikom i odanom navijaču Velike Jasikove.

Fudbaleri Kraljevice poveli su efektnim pogotkom Marka Žikića, na isteku 22. minuta. Do poluvremena vodila se žestoka borba za svaku loptu, ali golova nije bilo, pa su domaćini otišli na odmor sa golom  prednosti (1:0). Na početku drugog poluvremena, gosti su izjednačili pogotkom  Sandulovića, iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. U 68. minutu zbog drugog žutog kartona odlični sudija Žaklina Filipović iz Knjaževca, opravdano je pre vremena poslala Darka Filipovića na tuširanje. Tri minuta kasnije auto golom Jovića, koji je nespretno intervenisao posle kornera i zatresao je sopstvenu mrežu, za (ne)očekivano vođstvo gostiju sa 2:1. Gosti iz Velike Jasikove nisu se dugo radovali jer su domaći sa igračem više preuzeli inicijativu, a nakon prelepe akcije Radović je na asistenciju Marka Žikića, poravnao rezultat na 2:2. Nakon prekršaja u kaznenom prostoru nad rezervistom Antićem, Marko Žikić, najbolji akter susreta, svojim drugim pogotkom obezbedio je prvu radost, u prvom susretu na svom terenu u istoriji novoformiranog kluba FSU Kraljevica (3:2). Narednog vikenda, u trećem kolu Okružne lige Zaječar, puleni trenera Jugoslava Prvulovića, gostuju kod Sloge u Minićevu.

Marko Žikić, dvostruki strelac

FSU  KRALjEVICA – VELIKA JASIKOVA  3:2 (1:0)

ZAJEČAR. Pomoćno igralište Gradskog stadiona pod Kraljevicom. Gledalaca oko 50. Sudija Žaklina Filipović (Knjaževac). Strelci Marko Žikić u  22 i 80 (iz penala), Radović u 75. minutu za FSU Kraljevica, a Sandulović u 52. minutu (iz penala), Jović u 71. minutu (auto gol) za Veliku Jasikovu. Žuti kartoni: Ćosić (FSU Kraljevica), Pavlov, Zdrunković, Pejić, Filipović (Velika Jasokova). Crveni karton: Darko Filipović u 68. minutu (Velika Jasikova).

KRALJEVICA: Miladinović, Ćosić, Radović, Mitrović (Prvulović), Aleksić, (A. Brkić), Gligorijević 7, Marko Žikić, D. Brkić, Jović, Branković, Bota (Antić)
VELIKA JASIKOVA: Radenković, Sandulović, Stanković, Stojanović, Meganović, Rašić, Zdrunković, Pavlov, Pejić, Filipović, Marković (Perić)