Rudar Vrška Čuka i Kraljevica podelili bodove

Utakmica 5. kola Zaječarske okružne lige između Rudara Vrška Čuka i Kraljevice odigrana je minulog vikenda u Grljanu. Pred stotinak ljubitelja fudbala po idealnom vremenu za igru ovaj meč je protekao sa puno neizvesnosti od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka. Rudar je poveo golom Stanojevića iz slobodnog udarca već u 4. minutu. Lopta je nezgodno odskočila ispred golmana Miladinovića, promenila pravac i završila u mreži. Ubrzo je usledilo izjednačenje. Brzonogi Gligorijević pogađa mrežu domaćih nakon asistencije Radovića. Nedugo zatim Miletić ne koristi odličnu priliku za goste pa se rezultatom 1:1 otišlo na odmor. Raspoloženi Jokić preciznim udarcem pogađa mrežu Kraljevice za novo vođstvo Rudara. Nemanja Čikarić poravnava rezultat već u 60. minutu. Član uprave ovog novoformiranog kluba, a nekadašnji fudbaler Timoka i RFK Bora, je nakon gužve odlično reagovao i sa ivice šesnaesterca loptu poslao u nebranjeni deo mreže. Međutim radost Kraljevice nije dugo trajala s obzirom da je Jokić postigao svoj drugi pogodak na meču već u narednom napadu nakon nesmotrene reakcije odbrane gostiju.
U samom finišu meča defanzivac Kraljevice Ćosić se našao u odličnoj prilici za gol ali biva fauliran od strane Veljkovića kome je to bio drugi žuti karton te je morao van igre. U 94. minutu Nenad Aranđelović pogađa mrežu Pijevića iz slobodnog udarca i donosi bod Kraljevici u poslednjim sekundama ovog susreta. U narednom kolu Kraljevica dočekuje Šljivar u Zaječaru dok Rudar gostuje Hajduku u Sokobanji.

RUDAR VRŠKA ČUKA (Grljan) – FSU KRALJEVICA (Zaječar) 3:3 (1:1)

Teren: Rudar Vrška Čuka, Grljan. Gledalaca: 100. Sudija: Marko Mihajlović (Zaječar). Strelci: Stanojević u 4. i Jokić u 54. i 61. minutu (Rudar VČ), Gligorijević u 11., Čikarić u 60. i Aranđelović u 94. minutu (FSU Kraljevica) Crveni karton: Petar Veljković (Rudar V.Č.)

RUDAR VRŠKA ČUKA: Pijević, Todorović (Dumitrašković), Selimović (Trifunović), Zdraveski, Veljković, Nikić (Dolaš), Jokić, Stanojević, Kocić, Dumitrašković, Mihajlović (Mihajlović)
FSU KRALJEVICA: Miladinović, Ćosić, Krstić, Mladenović (Božinović), Brkić, Gligorijević, Stanković, Stanisavljević, Aranđelović, Radović, Miletić (Čikarić)