Rukometaši RK „Zaječar 1949“ savladali „Rtanj“, zaječarske rukometašice dočekuju „Đerdap“

U prvom kolu u Prvoj regionalnoj ligi „Istok“, rukometaši RK „Zaječar 1949“ ostvarili su pobedu nad ekipom „Rtnja“ iz Boljevca rezultatom 32:25.

Za igrača utakmice izabran je Andrija Mijović.

Ekipa je vodila sa najviše 11 golova razlike, pa je trener Darko Milosavljević imao luksuz da podeli minutažu svim igračima, tako i da šansu mlađim igračima. Neki od njih su upisali i prve minute za RK „Zaječar 1949“.

Naredna utakmica je na programu za vikend, kada zaječarski rukometaši dočekuju ekipu „Mladosti“ iz Branja.

Takođe, u okviru prvog kola u Prvoj regionalnoj ligi „Istok“ zaječarske rukometašice dočekuju ekipu „Đerdapa“ iz Kladova, danas (28. septembra).

Utakmica će biti odigrana u sportskoj Hali na Kraljevici u Zaječaru, a početak je predviđen za 19:00 sati.

Nema sumnje da su zaječarske rukometašice favoriti na toj utakmici, ali podrška publike je neizostavni faktor, tako da iz RK „Zaječar 1949“ pozivaju sve koji su u mogućnosti da dođu i podrže mlade devojke. Kao i kod muškaraca, sve igračice su poreklom iz Zaječara, što je ono čemu klub teži.