Polemika o tome da li i u kojim delovima treba promeniti Zakon o radu, dugo se vodi između Udruženja zaposlenih, pre svega reprezentativnih sindikata na nivou republike, Udruženja poslodavaca i Nevladinih organizacija, gotovo bez značajnog uplitanja Vlade Republike Srbije i resornih ministarstava. Na sednici Veća Saveza samostalnih sindikata Opštine Bor, na kojoj su, između ostalog, razmatrani Nacrt Zakona o radu i Nacrt Zakona o štrajku, kao i program mera za reformu javnog sektora, iznete su primedbe koje bi, kako se čulo, trebalo da razmotri Vlada Republike Srbije, a potom donese Zakone koji su u interesu zaposlenih. Zato Savez samostalnih sindikata Srbije insistira na formiranju mešovite radne grupe, koja će razmotriti sporne odredbe i naći zajedničko rešenje, a da potom, poštujući proceduru, Zakon bude dat na usvajanje.
Prethodni članci
-
Tempo Naxi Radio vikend specijal: Borba polova
Ovog vikenda samo na Tempo Naxi radiju muškarci i žene pevaju naizmenično! Borba polova samo na... -
Zbog rekonstrukcije Železničke ulice obustava saobraćaja naredna tri meseca
Zbog rekonstrukcije Železničke ulice (od ul. Beogradske do ul. Opatijske) u Zaječaru od sutra (12. juna)... -
XXIV „Dani Adama Bogosavljevića“ za vikend u Koprivnici
U Koprivnici kraj Zaječara u nedelju, 14. juna, biće održani 24. „Dani Adama Bogosavljevića“. U kulturno-umetničkom...