Timok 1919 ponovo penalima do finala KUP-a FS Zaječarskog okruga

Iako je Timok 1919 u današnjem meču polufinala KUP-a FS Zaječarskog okruga bio veliki favorit u odnosu na OFK 019 to na terenu uopšte nije izgledalo tako. Da su kojim slučajem igrači OFK 019 imali malo više sreće i snage mogli su zasluženo da se domognu finala koje je na programu u sredu 24. maja. Marko Cvetković je odmah u prvom napadu doveo Timok 1919 u vođstvo od 1:0 pa se očekivala laka i ubedljiva pobeda zaječarskog srpskoligaša. Međutim u 14. minutu igre najstariji i najiskusniji pojedinac u redovima OFK 019, Nenad Janković krade loptu neopreznom golmanu Aleksandru Jovanoviću i odlično asistira do Bobana Dimitrijevića koji iskosa sa desne strane trese mrežu za izjednačenje 1:1. Timok 1919 je imao veći posed lopte tokom čitavog meča ali je kao i cele sezone u Srpskoj ligi „Istok“ zatajila realizacija dok je sa druge strane napadač OFK 019, Boban Dimitrijević imao dve stopostotne šanse koje nije iskoristio na najbolji način.

U drugom delu meča treneri obe ekipe izvršili su izmene kako bi osvežili svoje ekipe ali nije došlo do promene rezultata. Treba pomenuti šut Nikole Tričkovića iz slobodnog udarca sa 20-tak metara ali je prečka bila saveznik mladog golmana Jovana Ranđelovića. Ljubitilji fudbala u Zaječaru su sa nestrpljenjem čekali poslednji sudijski zvižduk kako bi gledali izvođenje penala. Sudijska trojka iz Knjaževca predvođena iskusnim Aleksandrom Minićem je bila na visini zadatka i mirno je privela utakmicu kraju.

Igrači Timoka 1919 su prvi pristupili izvođenju jedanaesteraca a precizni su bili Marko Cvetković, Aleksandar Jovanović, Marko Ristić i Uroš Nikolić. Za OFK 019 pogotke su postigli Nenad Janković i Martin Bućin, Miloš Todorović je pogodio stativu dok je Aleksandru Mitroviću šut sa bele tačke golma Jovanović odbranio.

Ovom pobedom Timok 1919 se plasirao u finale KUP-a FS Zaječarskog okruga gde ga 24. maja od 17 sati očekuje duel protiv knjaževačkog Timočanina koji je danas u Boljevcu bez mnogo muke savladao Rtanj rezultatom 6:1. IO FSZO će u narednim danima doneti odluku da li će se finale igrati u Zaječaru ili u Knjaževcu.

OFK 019 – TIMOK 1919 1:1 (1:1) nakon penala (2:4)

ZAJEČAR: Teren kod spomenika Ljubi Didiću. Gledalaca: 200. Glavni sudija: Aleksandar Minić (Knjaževac), pomoćnici Aleksandar Milosavljević (Knjaževac) i Aleksandar Golubović (Knjaževac). Strelci: Marko Cvetković u 2. minutu (Timok 1919) i Boban Dimitrijević u 14. minutu (OFK 019). Žuti kartoni: Vladimir Kuzmanović, Miša Stamenković, Lazar Jeremić, Uroš Nikolić, Marko Ristić (Timok 1919), Saša Jovanović, Aleksandra Savić, Jovan Ranđelović (OFK 019)

OFK 019: Ranđelović, Todorović, Milosavljević (Dimitrijević), Golubović (Stojanović), Dimitrijević (Savić), Panić, Janković, Božinović (Mitrović), Jovanović (Stanojević), Bonović, Bućin
TIMOK 1919: Jovanović, Cvetković, Kuzmanović, Stamenković (Milojić), Đorđević (Rangelov), Aleksandar Ilić (2003), Jeremić (Ristić), Slavković (Petrović), Jelić (Aleksandar Ilić (2005)), Tričković, Nikolić