Timok bez mnogo muke savladao Župu

Fudbaleri zaječarskog Timoka su bez mnogo muke odneli pobedu na gostovanje u Aleksandrovcu protiv Župe. Već u 14. minutu mrežu domaćina načeo je iskusni štoper Timoka Aleksandar Trifunov koji je na centaršut Igora Pantića poslao loptu glavom iza leđa mladog golmana Marka Blagojevića. Samo dva minuta kasnije najbolji strelac zaječarskog srpskoligaša Ivan Dragićević povećava prednost na 2:0. Znatno skononcentrisaniji i hladnokrvniji u igri zaječarci su pokazali potpunu dominaciju u svim segmentima igre. Sredinom drugog poluvremena igrači Župe su pogrešili na svojoj polovini a Ivan Dragićević je preciznim šutom pod prečku odličnu igru krunisao drugim pogotkom. Trener Vojkan Rajčić je nakon visokog vođstva izmenama odmorio pojedine igrače da bi u narednim mečevima sačuvao lidersku poziciju i obezbedio siguran put ka Prvoj ligi Srbije.

Detalj sa meča Župa – Timok 1919

ŽUPA – TIMOK 1919 0:3 (0:2)

Teren u Aleksandrovcu. Igrano bez prisustva publike. Sudija Dušan Savić (Paraćin), pomoćnici Ilija Radisavljević (V.Han) i Miloš Mitić (Surdulica). Strelci: Aleksandar Trifunov u 14. minutu i Ivan Dragićević u 16. i 71. minutu. Žuti kartoni: Miloš Gardić, Stefan Knežević (Timok 1919) i Nikola Todorović (Župa).

ŽUPA: Blagojević, Cvetić, Ivanović, Stepić, Lisinac (Ugrinić), Todorović, Ignjatović (Milanović), Kovačević, Ćirić (Marković), Đorđević (Zdravić), Gašić
TIMOK 1919: Jovanović, Knežević (Milić), Pantić (U. Nikolić), N. Ristić (M. Ristić), Cvetković, Dragićević, Rošević, Davidović, Trifunov, O. Nikolić (Lapčević), Gardić (Kovačević)