Timok bolji od Timočanina u derbiju Zone “Istok”, “Otrovi” obeležili 20 godina postojanja!

Zabeleo se Zaječar danas, a fudbaleri Timoka odigrali su pravu mušku utakmicu i u derbiju jeseni slavili protiv Timočanina sa 2:0. Zaječarci su trijumfom nad gostima iz Knjaževca potvrdili najviše ciljeve i da se na proleće tek mogu očekivati prave stvari od Timoka. Lider je pao na Kraljevici, a verni “Otrovi” su napravili pravu atmosferu na tribinama i na pravi način proslavili 20 godina postojanja navijačke grupe. Ipak po hladnom i vetrovitom vremenu nije bilo lako slomiti otpor iskusnih gostiju, ali je inicijativa domaćih urodlila plodom u drugom poluvremenu. Uroš Nikolić je probio knjazevački bedem u 52. minutu meča i zasluzeno doveo Timok u vođstvo. Dva minuta kasnije, trenutak koji je verovatno i rešio utakmicu, drugi žuti karton sudija Babić pokazao je defanzivcu gostiju Igoru Nikoliću, koji je ostavio svoj tim na cedilu više od pola časa igre. Tačku na i stavio je Aca Manić pogotkom u 90. minutu, koji je proslavio sa “Otrovima”, za šta je dobio javnu opomenu.
Sve je sada otvoreno, Timočanin je i dalje prvi na tabeli Zone “Istok” sa 32 boda, ispred Moravice koja ima 30 i Timoka, koji je trijumfom u timočkom derbiju stigao do 29, samo tri manje od lidera. Naredni vikend biće i poslednji ove jeseni, a Zaječarce čeka gostovanje u Svrljigu, protiv pretposlednje ekipe na tabeli, ali i tima, koji je vezao dve pobede, a poslebno je iznenađujuća bila današnja u Kladovu, na gostovanju Đerdapu. Ipak, Timok definitivno nema čega da se plaši, ako bude igrao na ovakvom nivou.

Izvor: izacoska.net