Timok pobedio Zlatibor na startu prvenstva u Prvoj ligi Srbije

Fudbaleri Timoka pobedili su juče na startu prvenstva u Prvoj ligi Srbije ekipu Zlatibor rezultatom 1:0. Jedini gol za zaječarce dao je Ivan Dragićević iz penala pred sam kraj prvog poluvremena, nakon što je u šesnaestercu domaćina oboren Miloš Rošević. U protokolu nisu se našli Danilo Radonjić, Marko Golubović, nigerijac Kinsli, kinez Enco Kvok i englez Kal Malas koji još uvek nemaju pravo nastupa za „bele labudove“. Narednog vikenda, u drugom kolu, Timok ponovo gostje na relaciji dužoj od 300 kilometara ali ovog puta u Sremskoj Mitrovici ekipi Radnički koja je u prvom kolu igrala bez golova na Banjici protiv Rada.

ZLATIBOR – TIMOK 0:1 (0:1)

ZLATIBOR: Stadion „Švajcarija“. Gledalaca oko 400. Sudija Dušan Pančić (Karavukovo), pomoćnici Nemanja Jovanović – Džajić (Ub) i Željko Đurić (Ub). Strelac Ivan Dragićević iz penala u 43. minutu (Timok 1919). Žuti kartoni: Njegoš Janušević, Igor Bašić (Zlatibor), Stefan Knežević, Ivan Davidović, Miloš Cvetković (Timok 1919). Crveni kartoni: Đorđe Ivković (Zlatibor) i Igor Pantić (Timok 1919).

ZLATIBOR: Savić, Janušević, Bašić, Jovanović, Radosavljević (Stamenić), Ivković, Cvetić, Miloradović (Dašić), Čumić, Rmuš (Radoman), Filipović (Hadžibulić)
TIMOK 1919: Aleksandar Jovanović, Marko Cvetković, Knežević, Pantić, Dragićević, Ivica Jovanović (U. Nikolić), Rudić, Božović, Davidović (Anđelović), Rošević (Kačar), Miloš Cvetković

14.08.202117:30Radnički (SM)Timok 1919
15.08.202117:30IMTZlatibor
14.08.202117:30Mladost GATOFK Bačka
14.08.202117:30BudućnostRFK Grafičar
14.08.202117:30ŽelezničarMačva
15.08.202117:30KabelOFK Žarkovo