Timok preuzeo lidersku poziciju u Srpskoj ligi „Istok“

Danas je u okviru 3. kola Srpske lige „istok“ na Gradskom stadionu na Kraljevici u Zaječaru odigran gradski derbi između Timoka i Kablova. Očekivano ratnička utakmica u kojoj su igrači oba tima izgarali na terenu. Prvo poluvreme puno uzbuđenja i 2 gola. Kablovi su krenuli napadački ali dobra odbrana Timoka je odolevala sve do 19. minuta kada je iz kontra napada kapiten Kablova Lazar Konić savladao nemoćnog Aleksandra Jovanovića. Timok je odmah krenuo u napad kako bi stigao do izjednačenja. Pred sam kraj prvog poluvremena nakon šuta Uroša Nikolić na odbijenu loptu je natrčao Ivan Dragićević i poravnao rezultat. U nastavku igre domaći su preuzeli igru i nakon nekoliko izuzetnih prilika uspeli su da povedu sa 2:1 golom Miloša Roševića. Nakon vođstva „tempo“ je pao i do kraja utakmice bila je to igra između dva šesnaesterca bez uzbuđenja.

Trener Timoka Vojkan Rajičić kaže da je zadovoljan igrom i da se nada da će se, u narednom periodu, ekipa još više uigrati. Neki igrači su još uvek roviti a ubrzo se očekuje i povratak na teren povređenog štopera Stefana Rudića.

Dunav iz Prahova je na iznenađenje mnogih izgubio na svom terenu od ekipe Jedinstvo (Paraćin) rezultatom 2:1 dok je Timočanin takođe izgubio u Svilajncu od Radničkog 2:0

U narednom kolu u subotu 29. avgusta Timok gostuje Jedinstvu u Paraćinu. U nedelju 30. avgusta Kablovi dočekuju Pčinju, Timočanin u Knjaževcu igra protiv OFK Sinđelića dok Dunav gostuje ekipi Mladost u Medoševcu.