Timok remizirao sa Bačkom

Fudbaleri Timoka 1919 su uspeli da prekinu seriju od pet poraza u nizu, ali nisu uspeli na svom terenu pod Kraljevicom, da pobede OFK Bačku, bivšeg superligaša, koji je u grad na dva Timoka došla da osvoji bod i u tome je uspeo, mada su u 27. minutu igre imali prednost od dva pogotka. Mada im je pobeda bila imperativ, nisu Timokovci dobro otvorili utakmicu. Već u 4. minutu Vukašin Bogdanović je po levoj strani pretrčao štopera Stefana Rudića, potom je nadmudrio i „bonusa“ Miloša Stajkovića, a potom iz blizine je, iz prvog udarca na gol, zatresao mrežu Aleksandra Jovanovića za vođstvo od 0:1. Mogao je Timok da izjednači u 10. minutu, kada je posle kornera Igora Pantića na drugoj stativi našao Uroš Nikolić, ali je sa pet metara šutirao pored same stative. U 25. minutu posle prodora i centaršuta Miloša Roševića, Ivan Davidović je za malo bio kratak. Dva minuta kasnije gosti su udvostručili prednost. Danilo Milenković je u kontri bio uspešniji u duelu sa štoperom Aleksandrom Mitrovićem, potom je kao metak pojurio ka golu i manirom iskusnog strelca savladao je golmana Timok i udvostručio prednost 0:2.

U poslednjem minutu prvog dela Damir Anđelović je natrčao na odbijenu loptu i sa ivice kaznenog prostora raspalio je po lopti koja je kroz šumu nogu, završila iza leđa golmana Alekse Milojevića – 1:2. Pogodak pred odlazak na odmor kao da je ulio dodatno samopouzdanje kod izabranika trenera Tomasa Vasova. Napadali su, ali dosta jalovo, dok su gosti bili sigurni u odbrani, a u brzim i dobro osmišljenim kontrama pokušavali su da povećaju prednost. Do 85. minuta nije bilo prilika za gol, a onda je Marko Mandić u svom šesnaestercu neoprezno igrao rukom i sudija je je bez dvoumljenja pokazao na penal. Sa bele tačke siguran realizator najstrože kazne bio je Igor Pantić, najbolji akter susreta, za konačnih 2:2. Utakmica je bila čvrsta a sudija je opravdano pokazao čak 14 žutih i dva crvena kartona. A. N. Petković

Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 600. Sudija: Ivan Vučićević (Kraljevo), pomoćnici: Milan Pešović (Kraljevo) i Ilija Novaković (Guča). Žuti kartoni: Rudić, Anđelović, Davidović, Milenković (Timok 1919), Milojević, Milenković, Veljko Bogdanović, Vukašin Bogdsanović, Mandić, Marković, Radonjić, trener Nikola Pauča (OFK Baćka). Crveni kartoni: Marko Mandić u 83, Radonjić u 90. minutu (obojica OFK Bačka). Strelci: Anđelović u 45, Pantić u 84. minutu iz penala za Timok 1919, Vukašin Bogdanović u 4, Todorović u 27. minutu za OFK Bačku.

TIMOK 1919: Jovanović, Pantić, Dragićević (Milenković), U. Nikolić (Kačar), Rudić, Stajković, Anđelović, Davidović, Blagojević, Rošević (Kinsli), Mitrović
OFK BAČKA: Milojević, Milenković, Veljko Bogdanović, Petrić, Košanin, Ristovski (Radonjić), Todorović, Mijatović, Vukašin Bogdanović 7,5 (Levićanin), Mandić, Marković (Vještica)