Timok 1919 u drugoj kontrolnoj utakmici nadigrao goste iz Negotina

Na Gradskom stadionu u Zaječaru fudbaleri Timoka 1919 odigrali su danas drugu pripremnu utakmicu protiv negotinskog srpskoligaša FK Hajduk Veljka. U odnosu na prvu proveru pre desetak dana u Kruševcu, kada su izabranici trenera Srđana Stojčevskog izgubili od Napredka rezultatom 2:0, danas su zaječarci bili znatno povezaniji i efikasniji. Već u 10. minutu mrežu negotinaca zatresao je Luka Stojadinović na odličan centaršut Andreja Đukića. U 37. minutu Nemanja Ristić, povratnik u redove Timoka iz somborskog Radničkog 1912, udvostručio je prednost zaječaraca a ponovo je asistent bio Andrej Đukić dete Čukaričkog rodom iz Paraćina. Tri minuta kasnije još jedan novajlija se upisao u strelce, 22-godišnji ofanzivni vezni Lazar Nikolić, koji je došao iz trebinjskog Leotara, odlično se snašao na odbijenu loptu i sa 10-tak metara sa leve strane preciznim šutem savladao golmana Draškovića. Rezultat u prvom poluvremenu je mogao biti i ubedljiviji ali su se napadači Timoka pošteno ispromašivali.

Šef stručnog štaba Srđan Stojčevski je u drugom poluvremenu izveo isti sastav a u 60. minutu zamenio čak osam igrača. Odnos snaga na terenu se nije menjao tako da golman Nikola Petrović, koji je upisao 22 nastupa za Partizan a veći deo karijere proveo u kruševačkom Napretku, danas nije imao prilike da se pokaže jer gosti iz negotinskog Hajduk Veljka nisu uputili ni jedan udarac u okvir gola. Mogli su domaći igrači do kraja utakmice da postignu još koji gol preko šesnaestogodišnjeg Rastka Nikolića, ali je golman negotinaca u dva navrata bio spretniji.

U subotu 5. februara fudbalere Timoka 1919 očekuje treći kontrolni meč protiv superligaša Radnički 1923 u Kragujevcu. Plavo-beli će biti jači za još tri igrača koji su danas doputovali u Zaječar iz šabačke Mačve, Nikola Subotić (19), Vladimir Jovanović (19) i Stefan Trimanović (21). Očekuje se da se do tada na teren vrate štoper Filip Milićević (FK Zvezdara), Strahinja Petrović (FK Loznica), Damir Anđelović, Nenad Kačar, nigerijac Kingsley Naii i mladi golman Nemanja Markov koji su zbog bolesti (povreda) propustili današnji meč.

TIMOK 1919: Petrović, Enson Kwok, Đorđević, Ture, Zerijal, Radosavljević, U. Nikolić, L. Nikolić, Stojadinović, Đukić, Ristić. Igrali su još: Davidović, Božović, Jović, Mašić, Pantić, R. Nikolić, Golubović, Bogdanović i Damien

HAJDUK VELJKO: Drašković, Milutinović, Manov, Milovanović, Petrović, Palurović, Njeguričić, Prvulović, Ristović, Puljecović, Aksentijević. Igrali su još: Roškić i Stošić