Ubedljiv trijumf Kraljevice za kraj polusezone… Čikarić pobedu posvetio nedavno preminulom ocu

FSU Kraljevica je opravdala ulogu velikog favorita i ubedljivom pobedom spustila zavese na svoju prvu istorijsku polusezonu. Četa trenera Jugoslava Prvulovića je kontrolisala meč od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka pa je, i pored velikog broja neiskorišćenih šansi, uspela da upiše još jednu ubedljivu pobedu. Iako su se šanse domaćih ređale kao na traci poluvreme je završeno minimalnom prednošću Kraljevice, a gol golmana Stevanovića načeo je golgeter Aleksić u 25. minutu. Drugi detalj koji je obeležio prvu polovinu ovog susreta jeste crveni karton koji je zaradio igrač Hajduka Milivojević.

U drugom delu domaći su maksimalno iskoristili igrača više. Prvo je Antić udvostručio prednost Kraljevice nakon asistencije Žikića, a potom je i sam Žikić sjajnim udarcem sa preko 20 metara poslao loptu u nebranjeni deo mreže gostiju – 3:0! Milivojević je golom u 78. minutu ulio nadu gostima ali njegov pogodak kao da je razljutio igrače Kraljevice koji su do kraja susreta još dva puta zatresli mrežu Hajduka. Stefan Radović, motorino Kraljevice, je pogodio u 81. minutu, a konačnih 5:1 postavio je Aleksić, svojim drugom pogotkom, ovog puta iz jedanaesterca. I pored goleade epitet igrača utakmice odneo je iskusni vezista Miodrag Milijić koji je svih 90 minuta uspešno kvario igru rivala i sa lakoćom “spajao“ svoje napadače sa protivničkim golom.

“Želeo bih u ime kluba da se zahvalim igračima, članovima uprave, kao i navijačima na uspešnoj polusezoni. Za organizaciju kluba zaduženi smo mi mladi entuzijazisti koji su po prvi put “sa druge strane terena“, uz pomoć već iskusnih sportskih radnika – Juge Prvulovića i Dragomira Trailovića. Moramo biti zadovoljni našom prvom istorijskom polusezonom jer se nakon 15 odigranih kola nalazimo u gornjem delu tabele. Nakon mini pauze počinjemo sa planovima i pripremama za proleći deo sezone. Ovu pobedu posvećujem svom nedavno preminulom ocu, Desimiru “Bracku“ Čikariću! Svi smo kao porodica i ovo je naš drugi dom!“ – izjavio je nakon utakmice Nemanja Čikarić, sadašnji igrač i član uprave ovog novoformiranog kluba.

FSU Kraljevica je jesenju polusezonu završila na sedmoj poziciji sa 25 osvojenih bodova.

FSU KRALJEVICA – FK HAJDUK (Rujevica) 5:1 (1:0)

Pomoćni teren na Kraljevici. Gledalaca: 50. Glavni sudija: Filip Tošić (Zaječar). Strelci: Aleksić u 25. i 86. (penal), Antić u 51., Žikić u 62. i Radović u 81. minutu (FSU Kraljevica); Miletić u 78. minutu (Hajduk). Crveni karton: Milivojević u 36. minutu (Hajduk).

FSU KRALJEVICA: Miladinović, A. Gligorijević, Ćosić, Prvulović (Mitrović), D. Brkić, Milijić, M. Gligorijević (Stojković), Radović, Antić (M. Brkić), Žikić (Radanović), Aleksić
HAJDUK: Stevanović, Antonijević, V. Aleksić, Mišić, Nikodijević, Milivojević, Radojković, Marković, L. Aleksić, Miletić, Milanović