FSU Kraljevica lako stigla do pobede protiv OFK Rtnja

U Zaječarskoj okružnoj ligi danas su odigrane šest preostale utakmice 12. kola. Na pomoćnom terenu broj 1 na Kraljevici ekipa FSU Kraljevica je dočekala ekipu OFK Rtanj 2016. Gosti iz Boljevca su došli na meč znatno oslabljeni, bez izmena i bez standarnog golmana dok su domaći igrači na klupi za rezerve imali čak šest igrača. Već u 5. minutu Stefan Antić je načeo mrežu boljevčana i najavio gleadu. U 10. minutu šut Nikole Aleksića je završio malo iznad prečke (golmana-igrača) Željka Živadinovića. Iskupio se Aleksić u 28. minutu za predhodni promašaj i udvostručio prednost domaćina. Do kraja prvih 45. minuta uglavnom se igralo na sredini terena i nije bilo promene rezultata. U drugom poluvremenu igrači Rtnja su na teren izašli sa desetoricom igrača jer je Drako Veličković zbog povrede morao da ostane u svlačionici dok je trener FSU Kraljevice Dragomir Trailović izvršio na poluvremenu dve izmene i osvežio svoj tim.

U igru je ušao centarfor Marko Žikić i u prvom kontaktu sa loptom zatresao mrežu za 3:0. Dva minuta kasnije ponovo se u listu strelaca upisao Nikola Aleksić a konačan rezultat postavio je Stefan Radović i 58. minutu.

Današnji meč je protekao u fer i korektnoj igri a sudijska trojka, predvođena Žaklinom Filipović iz Knjaževca, odlično je privela utakmicu kraju. FSU Kraljevica se nakon ovog susreta popela na šesto mesto dok su gosti iz Boljevca zadržali jedanaestu poziciju na tabeli.

U narednom kolu FSU Kraljevica gostuje Omladincu u Grezni dok OFK Rtanj dočekuje Hajduk iz Rujevice.

FSU KRALJEVICA – OFK RTANJ 2016 5:0 (2:0)

Pomoćni stadion u Zaječaru. Glavni sudija Žaklina Filipović (Knjaževac), pomoćnici Marko Mihajlović (Zaječar) i Sara Marinković (Knjaževac). Strelci: Stefan Antić u 5. minutu, Nikola Aleksić u 28. i 48. minutu, Marko Žikić u 46. minutu i Stefan Radović u 58. minutu (FSU Kraljevica). Žuti karton: Željko Paunović (OFK Rtanj 2016)

FSU KRALJEVICA: Miladinović, Ćosić, Radović, Aleksić, M. Gligorijević, D. Brkić (Mladenović), Radanović (Prvulović), A. Gligorijević, Stojković, Antić, M. Brkić (Žikić)
OFK RTANJ 2016: Živadinović, Barbulović, Mladenović, Veličković, Jelenković, Toroglanović, Živković, Vučković, Dujkić, Urošević, Paunović