Fudbaleri Timoka i posle petog kola u Srpskoj ligi „Istok“ bez poraza

Danas su na Gradskom stadionu u Zaječaru fudbaleri Timoka ostvarili i petu uzastopnu pobedu u Srpskoj ligi Istok. Golovima Nemanje Ristića u 2. i 10. minutu zaječarcima je bilo dovoljno za nova tri boda. Gosti iz Medoševca su u 29. minutu posle opravdano dosuđenog jedanaesterca imali priliku da smanje vođstvo ali je odlični golman Timoka Aleksandar Jovanović odbranio. Pred sam kraj prvog poluvremena štoper Miloš Gardić je napravio prekršaj na samoj ivici šesnaesterca i za taj start dobio direktan crveni karton. I ovu priliku fudbaleri iz ekipe Mladost nisu realizovali.

U drugom poluvremenu fudbaleri Timoka su sa 10 igrača uspeli da odolevaju napadima gostiju. Pravovremenim zamenam i ubacivanjem nekoliko iskusnih igrača „beli labudovi“ su do kraja sačuvali rezultat iz prvog poluvremena.

Kablovi su izgubili u Trsteniku 4:0 dok je Timočanin kao gost pobedio Dunav u Prahovu sa 1:0

U narednom 6. kolu u nedelju 13. septembra Timok putuje na gostovanje Timočaninu u Knjaževcu. Kablovi gostuju u Vlasotincu a Dunav u Lebanu. Utakmice počinju u 16 sati.