Maksimalan učinak Kraljevice u Zaječarskoj okružnoj ligi

U okviru 5. kola Zaječarske okružne lige sastale su se ekipe Šljivara i Kraljevice na popularnoj zaječarskoj “Grbavici“, terenu br.1 koji ove dve ekipe zajedno koriste za mečeve koje igraju kao domaćini. FSU Kraljevica, koja trenutno deli lidersku poziciju sa ekipom Trebiča, bila je više nego ubedljiva. Šanse su se od prvog minuta ređale kao na traci, a pravu goleadu najavio je Kevin Shaffer već u 13. minutu na asistenciju Dušana Brkića. Vođstvo je duplirao Radanović nakon odličnog dodavanja glavom mladog Denića. Do kraja poluvremena viđen je još jedan pogodak u mreži Šljivaraca. Aleksić je pogodio u  42. minutu nakon dodavanja Milana Gligorijevića pa se rezultatom 0:3 otišlo na odmor. Aleksić ponovo pogađa početkom drugog poluvremena – 0:4. U 60. minutu Brkić beleži svoju drugu asistenciju – egzekutor ponovo raspoloženi Shaffer. Aleksić het-trikom u 69. minutu stavlja tačku na ubedljiv trijumf Kraljevice – 0:6.

U narednom 6. kolu, u derbiju vrha tabele, FSU Kraljevica dočekuje ekipu Midžora iz Kalne dok Šljivar gostuje Trebiču u Sokobanji.

FK ŠLJIVAR – FSU KRALJEVICA 0:6 (0:3)

ZAJEČAR: Pomoćni teren br. 1 na Kraljevici. Gledalaca: 100. Glavni sudija: Nikola Tomić (Zaječar). Strelci: Shaffer u 13. i 60., Radanović u 39. i Aleksić u 42., 48. i 69. minutu

ŠLJIVAR: Vasiljević, Petrović, Kostić (od 46. Vaduvesković), Petković, Tošić, Cetinski, Stančić, Cvetanović, Burčić (od 46. Tričković), Cvetković, Jevremović (od 57. Mladenović)

FSU KRALJEVICA: F. Milenović, A. Gligorijević (od 46. Pavlov), D. Brkić, Ćosić, Jelenković, Radanović (od 46. R. Žikić), Shaffer (od 60. M. Milenović), M. Gligorijević (od 60. M. Brkić), Aleksić, M. Žikić (od 60. Tasev), Denić