Teška situacija za zaječarce i ponovo remi pod Kraljevicom

Danas su na Gradskom stadionu u Zaječaru fudbaleri Timoka propustili još jednu šansu da osvoje sva tri boda i dođu iznad crte koja osigurava opstanak u Prvoj ligi Srbije. Direktni konkurent u borbi za opstanak ekipa Budućnost iz Dobanovca uspela je da izvuče remi pod Kraljevicom. U Zaječaru je ceo dan padala kiša tako da po veoma teškom terenu za igru nismo ni mogli da vidimo neku kvalitetnu partiju.

Zaječarci su odlično otvorili utakmicu i već u 2. minutu došli do prednosti od 1:0. Grešku golmana gostiju Nikole Mirkovića iskoristio je Stefan Trimanović koji je u nastavku akcije uposlio Ivana Davidovića koji vara protivničkog igrača a njegov šut ide na suprotnu stranu gde Nikoli Tričkoviću nije bilo teško da loptu sprovede u nebranjenu mrežu. Nakon brzog gola domaćih stotinak promrzlih ljubitelja fudbala očekivali su goleadu kao u 5. kolu kada je Timok pobedio dobanovčane čak sa 5:0. Međutim goste nije poremetilo rano vođstvo Timoka i nisu se predavali do poslednjeg sudijskog zvižduka. U 23. minutu Nikola Tričković je oborio Nikolu Divca na nekih 25 metara sa desne strane od gola Timoka. Odlično je centrirao Đorđe Petrović a najviši u skoku je bio Nemanja Zdravković koji glavom šalje loptu u mrežu nemoćnog golmana Nikole Petrovića za izjednačenje.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor a do kraja utakmice Šef stručnog štaba Srđan Stojčevski je izvršio svih pet izmena kako bi osvežio vidno umurnu ekipu ali nije došlo do promene rezultata. Vredno je pomenuti još jedan udarac Lazara Nikolića u finišu utakmice ali se golman Nikola Mirković iskupio za grešku sa starta utakmice.

Za sedam dana, naredne srede u Beogradu fudbaleri Timoka gostuju Zvezdinoj filijali Grafičar. U igri je još 15 bodova i još uvek ima nade za opstanak u Prvoj ligi Srbije.

TIMOK 1919 – BUDUĆNOST 1:1 (1:1)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 100. Sudija Stefan Jeknić (Subotica), pomoćnici Nemanja Jovanović – Đajić (Ub) i Stefan Jeremić (Priboj). Strelci: Nikola Tričković u 2. minutu (Timok 1919) i Nemanja Zdravković u 23. minutu (Budućnost). Žuti kartoni: Nikola Kodžić, Lazar Lekić (Budućnost), Aboubacar Toure, Igor Pantić i trener Srđan Stojčevski (Timok 1919). Crveni karton: trener Branko Smiljanić (Budućnost)

TIMOK 1919: N. Petrović, Simonović, Toure (Đorđević), Pantić (L. Nikolić), Trimanović (Đukić), Tričković (Kngsley Nnaji), Božović, Žerjal, Davidović, S. Petrović, Radosavljević (Anđelović)
BUDUĆNOST: Mirković, Lainović, Stojanović (Tripković), Zdravković, Petrović, Arsić, Divac (Mrđa), Veselinović, Kodžić (Lekić), Janjić, Đurković, Marinković