Težak period zaječarskog prvoligaša

Agonija fudbalera Timoka 1919 se nastavlja. Zabeležili su još jedan poraz, ovoga puta bodove sa stadiona pod Kraljevicom odnela je i ekipa Radničkog iz Sremske Mitrovice, koja je slavila minimalnu ali vrednu pobedu (1:0), uz podatak da su Zaječarci poslednju pobedu zabeležili još u 7. kolu (17. septembra) protiv novosadskog Kabela. U utakmici u kojoj se nije umiralo u lepoti sa obe strane, Timokovci su imali veći posed lopte stvarali su i propuštali prilike, ali bez završnog i pravog udarca, pa umesto da se revanširaju gostima za poraz u drugom kolu u Sremskoj Mitrovici (2:5), doživeli su novi minimalni neuspeh (0:1), pa će morati, uz glavobolju, do kraja prvenstva da zabeleže seriju pobeda, kako bi i od narednog leta bili članovi prvoligaškog društva.

Prvu priliku da steknu prednost „beli labudovi“ sa Timoka su imali u 6. minutu, kada je visoki Mitrović , posle kornera sa leve strane Anđelovića, glavom iz gužve šutirao preko prečke. Do 31. minuta Timok je jalovo napadao, dok su se gosti uspešno branili, a potom u brzim kontrama uglavnom preko levokrilnog napadača Ibrahima Mustafe iz Gane, koji je na pozajmici došao i Crvene Zvezde, pokušavali da ugroze domaćina, ali do tog kobnog minuta po Timok, nisu uputili ni jedan udarc na gol Jovanovića. Nakon brze akcije po levoj strani Mustfa je odigrao dupli pas sa Matkovićem, potom je kao metak prošao kroz kompletnu domaću odbranu i kada je golman Jovanović krenuo da mu skrati ugao, preciznim udarcem, nisko po travi, poslao je loptu u suprotan ugao – 0:1. Ispostavilo se kasnije bio je to jedan jedini udarca na gol Timoka na celoj utamici, za minimalnu ali vrednu pobedu gostiju.

Mogli su Zaječarci u 35. minutu da izjednače na 1:1, ali je Dragićević posle centaršuta Blagojevića sa leve strane, sa desetak metara šutirao glavom, ali na pravom mestu je bio golman Šegavac. Nekoliko minuta kasnije sa distance je snažno šutirao Anđelović, ali je ponovo bio siguran golman gostiju.
U drugom delu izabranici trenera Tomasa Vasova nastavili su i dalje da jalovo napadaju, gosti su se umešno branili i odbranili. U 65. minutu Rošević je po levoj strani kaznenog prostora nadmusrio nekoliko odbrambenih igrača gostiju, ali ne i golmana Šegavaca, koji je njegov neugodan udarac paradom zaustavio.Tri minuta pre kraja susreta posle kornera Kneževića iskusni Ivica Jovanović je bio najviši u skoku, ali je loptu glavom poslao tik pored desne statuve, pa je i poslednja prilika za izjednačenje otišla u nepovrat. Gosti prezadovoljni minimalnom pobedom odoše kući pevajući, dok Timokovcima ostaje glavobolja i nada u berićetniji nastavak sezone.

TIMOK 1919 – RADNIČKI 0:1 (0:1)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevivom. Gledalaca 300. Sudija Danilo Jerinić (Beograd) pomoćnici Nikola Borović (Beograd) i Dimitrije Vlasačević (Beograd). Strelac: Ibrahim Mustafa u 31. minutu. Žuti kartoni: Knežević, Stajković (Timok 1919), Matković i Mugymed (Radnički).

TIMOK 1919: Jovanović, Knežević, Pantić (Golubović), Dragićević, Anđelović (Stajković), Božović, Davidović, Blagojević (U. Nikolić), Milenković, Rošević (I. Jovanović), Mitrović.
RADNIČKI: Šegavac, Gajić, Ilić (Stevanović), Vidić, Rakić, Križan (Rajković), Petrović (Dimitrić), Mustafa (Abubakar), Matković, Pejović (Mohamed), Škorić.