Timok 1919 ostao bez bodova u Pančevu

Fudbaleri Železničara iz Pančeva pobedili su na svom terenu zaječarski Timok 1919 u 6. kolu Prve lige Srbije rezultatom 3:2. Posle dobre igre i sigurne pobede protiv Radničkog iz Pirota u pretkolu nacionalnog Kupa, izabranici trenera Dragana Aničića dodatno su dobili na samopouzdanju i ponovili uspeh i u redovnom kolu Prve lige Srbije. Već u 9. minutu najiskusniji na terenu Brana Ilić, doveo je pančevce u vođstvo od 1:0 sigurnim udarcem sa bele tačke nakon što je štoper Aleksandar Mitrović oborio Luku Petrovića u šesnaestercu. U 33. minutu posle nesporazuma Marka Milenkovića i Miloša Gardića loptu je presekao Lazar Milošev i sigurnim udarcem savladao golmana Aleksandra Jovanovića za novu radost mnogobrojnih navijača u Sportskom Centru Mladost u Pančevu. Ovim rezultatom se otišlo na odmor a trener gostiju Vojkan Rajčić nije izvršio ni jednu izmenu na poluvremenu kao da je bio zadovoljan igrom svojih pulena.

Početkom drugog dela utakmice gosti iz Zaječara su krenuli ofanzivnije što je urodilo plodom. U 57. minutu korner je na prvu stativu izveo levi bek Milan Blagojević, Ivica Jovanović je petom prebacio na drugu stativu gde je nenadmašiv u skoku bio Aleksandar Mitrović koji je glavom poslao loptu u mrežu golmana Marka Kneževića i upisao svoj drugi prvoligaški gol. Deset minuta kasnije brzonogi Nenad Kačar je pobegao Srđanu Bečeliću ali ga je ovaj sustigao i oborio u petercu. Sudija Jelana Cvetković iz Leskovca je bez dvoumljenja pokazala na belu takču što je Ivan Dragićević realizovao u svom stilu za 2:2.

Igrači Železničara nisu posustali i ako im se za samo deset minuta istoplia prednost od dva gola. Više puta su pokušavali napadima po desnoj strani da ugroze gol Timoka i u 76. minutu je Luka Petrović najzad uspeo da pobegne Milanu Blagojeviću, dobacio loptu do Lazara Miloševa koji je sa pet metara matirao Jovanovića za veliku radost pančevaca i konačnih 3:2.

U narednom kolu Železničar je ponovo domaćin i dočekuje najveće iznenađenje ove sezone ekipu Mladost GAT iz Novog Sada dok zaječarci na svom terenu pod Kraljevicom u petak 17. septembra dočekuju takođe novosadsku ekipu Kabel koji su sa svega dva boda na začelju tabele.

ŽELEZNIČAR – TIMOK 1919 3:2 (2:0)

PANČEVO: SC Mladost. Sudija: Jelena Cvetković (Leskovac), pomoćnici Boško Božović (Pirot) i Srđan Milićević (Kuršumlija). Strelci: Brana Ilić u 9. minutu (penal), Lazar Milošev 33. i 76. minut (Železničar), Aleksandar Mitrović u 57. i Ivan Dragićević u 67. minutu za Timok 1919 (penal). Žuti kartoni: Lazar Marković, Srđan Bečelić (Železničar), Aleksandar Mitrović, Aleksandar Jovanović i Miloš Cvetković (Timok 1919)

ŽELEZNIČAR: Knežević, Kostić, Konatar, Plavšić, Petrović, Ilić (Regan), Đorđević (Protić), Milošev (Loue), Marković, Balaž, Tomović (Bečelić)
TIMOK 1919: A. Jovanović, Dragićević, I. Jovanović, Kačar (Rošević), Gardić, Božović, Davidović (NNaji Kingsley), Blagojević, Milenković, Miloš Cvetković, Mitrović