Timok petardom ispratio „dobanovčane“

Čak ni oni najverniji ljubitelji fudbala u Zaječaru ne pamte da je Timok tako dobro odigrao utakmicu pred svojom publikom. Golman gostiju je čak pet puta vadio loptu iz mreže što se takođe ne pamti s obzirom da su dobanovčani u prethodne četiri utakmice primili samo četiri gola. Zaječarci su odlično otvorili utakmicu jer je već u 2. minutu najstariji i najiskusniji na terenu Ivica Jovanović na centaršut Marka Milenkovića i dodavanje Nenada Kačara fenomenalnim šutem sa 10-tak metara zatresao mrežu Danila Golovića. U 5. minutu Milan Blagojević je lepo prošao po levoj strani i ubacio loptu u šesnaesterac gde se najbolje snašao Ivan Davidović za 2:0. Igrao se 18. minut kada je Ivica Jovanović ukrao loptu golmanu gostiju a Ivanu Dragićeviću nije bilo teško da pošalje loptu glavom u prazan gol. Četiri minuta kasnije jedini udarac na gol za goste uputio je Stefan Ilić ali pored stative. Zaječarci su do kraja poluvremena imali još dve šanse, prvo je šut Ivice Jovanovića završio preko prečke a u 42. minutu je šut Ivana Božovića završio pored leve stative gomana Golovića. Trener gostiju Vladica Petrović nije znao šta ga je snašlo pa je već pred kraj prvog poluvremena izvršio dve izmene ali se odnos snaga na terenu nije promenio.

FK Timok 1919

Na startu drugog poluvremena ponovo inicijativa zaječaraca. Brzonogog Ivana Davidovića zamenio je Igor Pantić koji je u 62. minutu odlično izveo korner a najviši u skoku (a i na terenu) bio je štoper Timoka Aleksandar Mitrović koji je poslao loptu pored same golmanove desne stative za vođstvo od 4:0. Tek su tad gosti krenuli na „sve ili ništa“ i uspeli da prebace igru na polovinu domaćina ali je u 85. minutu usledila kontra. Loptu je na sredini terena oduzeo kapiten Miloš Cvetković, vukao je skoro 30 metara, potom je po levom krilu uposlio Damira Anđelovića, koji je nabacio u peterac, a rezervista Uroš Nikolić je iz blizine postigao svoj prvi prvoligaški gol za konačnih 5:0.

Strelci: Uroš Nikolić, Ivan Davidović, Ivica Jovanović, Aleksandar Mitrović i Ivan Dragićević

TIMOK 1919 – BUDUĆNOST 5:0 (3:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Sudija Stefan Jeknić (Subotica), pomoćnici Milan Pešović (Kraljevo) i Nebojša Savić (Užice). Strelci: Ivica Jovanović u 3. min, Ivan Davidović u 7. min, Ivan Dragićević u 20. min, Aleksandar Mitrović u 62. min. i Uroš Nikolić u 85. minutu. Žuti kartoni: Mladen Veselinović (Budućnost)

TIMOK 1919: A. Jovanović, Dragićević (U. Nikolić), I. Jovanović (Anđelović), Kačar (Rošević), Gardić, Božović (Marko Cvetković), Davidović (Pantić), Blagojević, Milenković, Miloš Cvetković, Mitrović
BUDUĆNOST: Golović, Šljivić, Stojanović, Lučić, Arsić (Avrić), Ilić, Ninković (Markišić), Tripković (Basrak), Veselinović, Milijašević (Kodžić), Janjić