Timok sve dalji od opstanka u Prvoj ligi Srbije

Fudbaleri Timoka propustili su još jednu šansu da osvoje još koji bod kako bi sačuvali status prvoligaša i naredne godine. Teoretski još uvek ima šanse ali realno su očekivanja veoma mala. Juče su fudbaleri Grafičara iza južne tribine terena Rajko Mitić pobedili Timok 1919 rezultatom 2:0. Prvo su zapretili domaći igrači preko Borisava Burmaza koji je na isteku drugog minuta igre sa desetak metara pogodio spoljni deo mreže a zatim je u u 31. minutu slabo odreagovao na lep centaršut Luisa Ibanjeza. U 41. minutu Dejan Ponjević je uputio idealan centaršut sa desne strane terena, a centarfor domaćih Dejan Vidić je posle fenomenalnog skoka poslao loptu iza leđa nemoćnog golmana Timoka Nikole Petrovića.

U drugom poluvremenu zaječarci su pokušali da što pre dođu do izjednačenja preko Strahinje Petrovića koji je u 47. minutu sa 18 metara ciljao rašlje, ali je Strahinja Manojlović lepom paradom otklonio opasnost. Golman domaćih je u 59. minutu pogrešio i dao poklon loptu Ivanu Davidoviću, ali je ovaj posle par koraka šutirao sa 16 metara ali neprecizno. Ivan Davidović je potom u 69. minutu neometan prošao po desnoj strani i sa desetak metara od gola domaćih lepo šutirao, a Strahinja Manojlović je uz pomoć stative odbranio udarac tako da je najpovoljnija šansa za Timok otišla u nepovrat. Zaječarci nisu imali sreće da izjednače ni u 80. minutu kada je Damir Anđelović iz slobodnjaka sa 25 metara loptu poslao bukvalno par centimetara od stative.

Propuštene šanse Timoka su došle na naplatu u 85. minutu kada je Miloš Simonović bio neoprezan i na ivici šesnaesterca oborio Aleksu Matića a na signalizaciju pomoćnika, glavni sudija Miroslav Matić je pokazao na belu tačku što je izazvalo negodovanje kod igrača Timoka. Spornu situaciju i prestrogo dosuđen jedanaesterac realizovao je Nikola Knežević za konačnih 2:0.

Šef Stručnog štaba Timoka, Srđan Stojčevski, je od 85. minuta imao na raspolaganju svih pet izmena koje je odmah realizovao ali se rezultat nije menjao. Prve minute u Prvoj ligi Srbije upisao je i šesnaestogodišnji Rastko Nikolić, koji je jedan od trojice zaječaraca koji su ponikli pod Kraljevicom i ove sezone nastupaju za Timok.

GRAFIČAR – TIMOK 1919 2:0 (1:0)

BEOGRAD: Teren „Rajko Mitić“ jug veštačka trava. Gledalaca: 300. Sudija Miroslav Matić (Loznica), pomoćnici Ilija Lovre (Novi Sad) i Ilija Novaković (Guča). Strelci: Dejan Vidić u 41. minutu i Nikola Knežević u 85. minutu iz penala (Grafičar). Žuti kartoni: Filip Vasiljević, Dejan Vidić i Ilija Babić (Grafičar).

GRAFIČAR: Manojlović, Matić, Burmaz (M. Stajić), Vasiljević, Vidić, J. Mituljikić (Babić), Ponjević, N. Stajić, Knežević, Leković, Ibanjez (Petrović)
TIMOK 1919: N. Petrović, L. Nikolić, Simonović, Trimanović (Radosavljević), Đukić (Ristić), Tričković, Anđelović (R. Nikolić), Božović, Žerjal (Kvok), Davidović (U. Nikolić), S. Petrović