Zaječarski bodibilder Srđan Pešić osvojio prvo mesto na Evropskom prvenstvu u Subotici

U Subotici je održano WFF Eveopsko prvenstvo u bodibildingu i fitnesu, a na ovom takmičenju bodibilder iz Zaječara Srđan Pešić osvojio je prvo mesto u svojoj kategoriji i postao apsolutni pobednik.

Pešić je pobedio u kategoriji „Men’s Physique“ i pobednik je u apsolutnoj kategoriji (pobednik svih „fizik“ kategorija). Pešić je osvojio „Pro kartu“, što znači da se više neće takmičiti na amterskim takmičenjima, već samo na profesionalnim.

„Učestvovao sam kao predstavniik reprezentacije Republike Srbije, koja je imala 16 takmičara. Ovo je 11. godina kako predtavljam našu zemlju“, rekao je Pešić.

U proteklom periodu, Pešić je bio najbolji i na Internacionalnom takmičenju „Montenegro Open Cup 2023”, kao i na „Balkaan kupu“ u Knjaževcu.