Timok izgubio na teškom gostovanju u Šapcu

Fudbaleri Timoka izgubili su danas na gostovanju od šabačke Mačve u prvom kolu „Play Out-a“ Prve lige Srbije. Iako su zaječarci bili znatno dominantniji u prvom poluvremenu i uputili nekoliko udaraca u okvir gola, mladog golmana Filipa Samurovića, ipak nisu uspeli da dođu do prednosti. U drugom poluvremenu su igrači Mačve krenuli ofanzivnije i imali više od igre što su krunisali pogodkom Kristijana Tojčića u 75. minutu nakon odličnog dodavanja Save Arambašića. Trener zaječaraca Srđan Stojčevski je u 54. minutu morao da zameni dva standardna prvotimca, kapitena Ivana Božovića i Ivana Davidovića, zbog povrede. Do kraja utakmice šapčani su mudrom igrom uspeli da sačuvaju stečenu prednost i osvoje vredna tri boda. Zaječarce očekuju još tri utakmice u gostima i tri na svom terenu a u igri je još 18 bodova.

Već u sredu 20. aprila na Gradskom stadionu u Zaječaru gostuje ekipa Budućnost koju su zaječarci u dva navrata pobedili, u Zaječaru rezultatom 5:0 i u Dobanovcima 2:0. Ovaj meč takođe počinje u 16 sati.

MAČVA – TIMOK 1919 1:0 (0:0)

ŠABAC: Gradski stadion u Šapcu. Gledalaca 300. Sudija Nikola Bikić (Zrenjanin), pomoćnici Ilija Lovre (Novi Sad) i Bojan Tomović (Pančevo). Strelac Kristijan Tojčić u 75. minutu. Žuti kartoni: Đorđe Belić, Miroljub Pešić, Lazar Marjanović (Mačva), Strahinja Petrović i trener Srđan Stojčevski (Timok 1919)

MAČVA: Samurović, Jevtić, Pešić, Kukuličić (Panić), Belić, Arambašić (Čvorić), Marjanović (Arnautović), Tojčić, Mijailović, Adamović, Mićanović (Ristović)
TIMOK 1919: N. Petrović, L. Nikolić (Ristić), Simonović, Pantić (U. Nikolić), Đukić (Martins), Tričković, Božović (Đorđević), Žerjal, Davidović (Anđelović), S. Petrović, Kingsley Nnaji