IMT naneo Timoku najubedljiviji poraz ove sezone

Fudbaleri zaječarskog Timoka 1919 zabeležili su treći uzastopni poraz a deveti u poslednjih jedanaest kola, pošto su u okviru 18. kola Prve lige Srbije izgubili od IMT-a sa Novog Beograda rezultatom 4:0. Srđan Stojčevski, novi trener Timoka, se još uvek nije upoznao sa ekipom tako da mu se ni u kom slučaju ne može zameriti na ovom porazu. Domaći igrači su sjajno startovali i u prvih deset minuta utakmice bilo je već 3:0. Ivan Božović je u 4. minutu oborio Ognjena Đuričina iskosa sa leve strane a Nikola Glišić je fenomenalno izveo slobodan udarac sa nekih 20-tak metara i poslao loptu u same rašlje golmana Aleksandra Jovanovića. U 8. minutu Uroš Stamenić se posle greške odbrane Timoka našao „oči u oči“ sa golmanim Jovanovićem i povisio rezultat na 2:0. U 10. minutu zaječarac Martin Novaković, koji od jesenas brani boje IMT-a, dva puta je presekao loptu, prvo štoperu Aleksandru Mitroviću a zatim i golmanu Aleksandru Jovanoviću, i poslao loptu u nebranjenu mrežu za 3:0. Zaječarci se do kraja utakmice nisu oporavili od ovog „nokauta“ tako da praktično nisu imali ni jedan konkretan udarac na gol. Tačku na ovaj suret stavio je Ognjen Đuričin u 56. minutu kad je sa ivice šesnaesterca volej udarcem od prečke postigao i četvrti pogodak za IMT.

U narednom 19. kolu Timok na svom terenu dočekuje novosadski Mladost GAT dok IMT dočekuje Radnički iz Sremske Mitrovice. Ovi mečevi biće odigrani narednog vikenda 20. i 21. novembar.

IMT – TIMOK 1919 4:0 (3:0)

Stadion FK IMT Novi Beograd. Gledalaca 200. Glavni sudija Nenad Đorđević (Guča), pomoćnici Nebojša Savić (Užice) i Stefan Jeremić (Pirot). Streci: Nikola Glišić u 4, Uroš Stamenić u 8, Martin Novaković u 10. i Ognjen Đuričin u 56. minutu za IMT. Žuti kartoni: Miloš Stajković u 86. minutu (Timok 1919)

IMT: Trajković, Glišić, Stefanović (S. Petrović), Lučić, Novaković (Đ. Petrović), Đuričin (Njamculović), Stamenić, Savić, Džinović (Ilić), Vukić, Lukić
TIMOK 1919: A. Jovanović, Knežević, Pantić (Radonjić), Dragićević (U. Nikolić), I. Jovanović (Kingsley), Božović, Davidović, Blagojević (Stajković), Milenković, Rošević (Golubović), Mitrović